Karmik Şifa – Ruh Eşleri – Regresyon – Tarot

Karmik şifa aktif akıl ve aktif irade isteyen bir alandır.

Öncelikle Ruh, Ateş, Su, Hava, Toprak, Ağaç, Metal ve Işık Elementlerini çalışmanızı tavsiye ederim. Bu elementleri her birini tek tek ve hepsini bir arada görmeye bakın. Elementlerin özellikleri nedir? Kusurlu olunca nasıl? Tabiatı nasıl? En üstün hali nasıl? Elementler nasıl bir ilişki içinde? Bütünlüğü nasıl sağlıyorlar?

Ayrıca Holistik Bedeni de seviye seviye ayrıştırıp inceleyin. Fiziksel – Eterik – Astral – Mental – İradi – Karmik – Ruhsal Beden. Ayrıca Manevi olarak Toplumu da bir beden olarak düşünün ve bunun içinde nasıl konuşlandığınızı da görün. Karmik doğrulamalarda sınırlarınızı bilmeniz, toplumda da kendiniz için en uygun yerde bulunarak, gönlünüzden geçen sevdiğiniz bir işler ve ilişkilerde bulunmak yaşanmaya değer bir hayatın da önemli bir anahtarıdır. Karma yani eylemler herhangi bir veya birkaç bedensel seviyeden köklenen ve holistik olarak filizlenen yapıların aktif irade veya pasif/otomatik/tepkisel alışkanlık ve davranışlardan da kaynaklanırlar. Böylelikle bir eyleme veya olay kalıbına neden-sonuç ve zaman bağlamlarında incelenirken, bütüncül olarak bakılabilir.

Karmik ve Ruhsal Şifa bağlamında ruh eşleri, ruh aileleri ve çeşitli bağlar kurduğunuz ilişkiler de çok önemlidir. Bu kişilerle mevcut enkarnasyonda karşılaştığınız zaman Karmik durumlar cereyan ederler. Bu kişilerle tanıştığınız zaman daha önceden tanıyormuşsunuz hissine kapılırsınız ve ilişkinizin genel durumu nasılsa tanışma anında o duyguyu hissedersiniz, genellikle bu ilişkiler nötr olmaz. Ya çözülmesi gereken problemlere ya da beraber yapılması gereken bir takım vazifelere işaret eder.

Ruh eşleri sadece karşı cinsten ve bir tek olmazlar. Geçmiş yaşamlarınızda yaşadığınız ilişkilere göre Kadersel ilişkileriniz olur. Bu ilişkiler içeriğindeki duygusal, düşünsel ve karmik yüklerden dolayı bir çok ömüre yayılırlar.

Ruh aileleri bir takım ruhsal amaçlar için bir araya gelen tapınak, tarikat, klan, cemiyet, loca, müzik veya sanat grubu olabildiği gibi Ashab-ı Suffa, Ehl-i Beyt, Altın Şafak, Gül-Haç,  gibi grupların üyeleri de olabilir. İnanç ve niyet üzerinden bir araya gelmek bu gruplara manevi karakter kazandırır, ancak bu hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Bu türden ilişkiler ve gruplaşmaların içine ne kadar ruh katıldığı, Dünya’daki karmik etkileri ve zamanda süreklilik teşkil eden karmik yoğunluğuna özen gösterilmelidir. Dünya çapında bütün Evliyalar İnsi-Melek olarak tek bir geniş aile içindedirler bu da İlahi Nizamdır, ancak her bölge ve coğrafya da bu İlahi Nizam’ın karşılığına gelen bir Grup-Cemiyet-Cemaat-Kollektif de olabilir. Mesela Gül-Haç inisiyeleri buluşmak için bir yere ihtiyaç duymazlar, Din olarak sadece Hristiyanlıkla sınırlı değillerdir ve diğer dinlerden filizlenen örgütleşmelerde denk olan üyelerle aynı bilinç ve ruh grubunun içindedirler.

Adeptler hem Kabala meditasyonları yapabilmek hem de işlerini kolaylaştırmak için Tarot destelerinin sembolizminden yararlanarak ortak bir zihin tutarlar, bir Tarot destesi tarikat yapısını da gösterir. Kabala Hz. İbrahim ile geldiği için böyle bir yapı haliyle Hz. İbrahim’den açılan ruhsal aileye bağlanmayı sağlar. Gelenek buradan kendini ifade eder. Ayrıca Tarot kartlarındaki görseller hem Kutsal Kitapları hem de Mısır Tapınak Hiyerogliflerinden de sahnelerle örtüşürler. Böylelikle Mısır Gizemleri ve Semavi Dinlerin de içsel yapısına girilebilir.

Tarot kartları ile kehanet yapılabildiği kadar karmik şifa çalışmaları da yapılabilir. Evrensel kanunları betimleme amacıyla çizilen kartlara meditasyon yapmak evrenle uyumlu bir zihinsel algılama da sağlar. Ayrıca simya sırları da kartlara gizlenmiştir ve bu şekilde dönüşüm süreçlerinde kişiye rehberlik edebilirler. Tarot gayb için kullanışlı bir rehber kitaptır. Kullanım alanı burada bahsettiğimizle sınırlı değildir.

Tarot veya herhangi bir kehanet yöntemi ile bir soru ve bir olaya bakıldığı zaman çıplak göze görünmeyen unsurlar ve dinamizm görülebilir. Burada yapılan çözümlemeler haliyle karmayı doğrulama ve düzenlemeye de yardımcı olur. Ayrıca her kart, meditasyon yapıldığı zaman niyet doğrultusunda enerjetik-duygusal-zihinsel-ruhsal işlevlere sahiptirler, bunda kişinin niyeti haliyle önemli. Regresyon çalışmasıyla ilgili dinamikler de Tarot kartlarında tasvir edilirler. Kartlar arasında özellikle Kader Çarkı, Ölüm, Yıkılan Kule, Asılan Adam, Dünya, Adalet, Kıyamet Günü ve Ay kartları regresyon çalışması ile ilgili içgörü almak için önemlidir.

Geçmiş yaşamlara dair çalışmalara başlamadan önce bilinçaltınızı Dürüstlük, Hakikat, Merhamet, Adalet, Yüzleşme, Denge ve Basiret yeminleri/sözleri ile koşullandırmanız çok faydalıdır. Bilinçaltının bu şekilde koşullandırılması gelen bilgi ve izlenimlerin doğruluğu ve şifa sürecinin akıbeti için önemlidir.

Her hangi bir geçmiş yaşamdan kayıtları açtığınızda Elementlerinizdeki dengeler haliyle açığa çıkan enerji ile birlikte oynama gösterir. İzlenimlerinizi not alın; aile-evlilik ilişkileri, mesleğinizi, problemleri, kusurları, travmaları, alışkanlıkları, yeminleri, sözleri, yetenek, erdem ve meziyetleri notlarınızda belirtmeniz çok faydalıdır. Anıları da kaydetmeniz iyi olur.

Astral ve Mental Beden karmik düğümlerin çözülüp şifalanmasıdan sonra güçlenmeye daha müsait olur. O yüzden geçmiş yaşam çalışmaları ilk önce size enerjinin rahat akabileceği bir alan sağlar ve kapasitenizi yükseltir. Kapasite yükseldikçe enerji yükselmesi daha sağlıklı olur.

Çoğunluğun çocukluk, bebeklik ve anne karnı ile ilgili olumsuzlukları şifalandırma ihtiyacı var. Bundan sonra geçmiş yaşamlara çalışmak haliyle daha rahat ilerler. Geçmiş yaşamlarınızda yaşadığınız çoğu şey çocukluktan size gelmektedir. Bu yüzden çocukluğunuzu büsbütün ele alıp, her yılınızı hatırlamanız hem hafızanızı güçlendirir hem de yansıyan ve izdüşüm yapan olaylarda neden-sonuç bağlantıları kurabilmenizi sağlar.

Örnek olarak çocukluktan gelen doğal bir sanat yeteneği bir önceki yaşamlarda sanatçı olma ihtimaline işaret ettiği kadar, şimdiki sanat yeteneğinin de kaynağı olmaya olasıdır. Astroloji veya Mekanik ile uğraşmış kişiler çocukken saat parçalarlar ve tamir etmeye uğraşırlar. Haliyle reenkarnasyon zincirinde eğilimlerinizle birlikte geliyorsunuz ve karmik açıdan kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.

Eğer yazdığınız veya ortaya koyduğunuz eserler varsa bu Işık Bedeninizde bulunur. Bu eserler haliyle geçmiş yaşam anılarınızı ruh eşleriyle karşılaşmada olduğu gibi doğrudan tetiklerler.

Eserinizi okuyan kişilerle bağlantı kurulur ve sizden rehberlik almak isteyebilirler. Bu özellikle ustalar ve rehberler için önemli bir konudur ve bu kişilerin akıbetinden sorumlu olursunuz. Çocukluk gibi aktifleşmediğiniz dönemde geçmiş yaşamlarınızdaki kişiliğiniz insanların hatırladığı gibidir, ancak sizin şimdiki durumunuz da onlara giden ışık bedenle nasıl bir ilişki kurduğunu belirtir.

Eğer rehberlik sorumluluğunu alamayacak durumdaysanız veya ruhsal yaşınız sizden beklenen kapasitenin altına düşmüşse, sizin yerinize Vekillik yapabilecek kişiler gelir. Evliyalar, Hazretler ve Ustalar da Hayatlarının seyrinde düşebilirler, kaybolabilirler veya tanınmayan hayatlar yaşayabilirler. Düşmeleri durumunda en uygun kişiler yerlerine vekalet için atanırlar.

Bağlı olduğunuz gruplar da bu hayatınızda karşınıza çıkabilir ve grup karmasından pay alırsınız.

Kişiliğiniz, haritanız, dininiz, ülkeniz, aileniz, ırkınız ömürden ömüre değişebilir ancak Ruhunuz bütün bu hayatlar boyunca aynı kişidir.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s