Kundalini Isırıkları ve Yanmaları

Şifacılar ve genel olarak toplumda çok sık karşılaşılan bir durum yanlış veya uygunsuz nefes egzersizlerinden kaynaklanan Kundalini Isırıkları ve Yanmalarıdır.

Bazen aynı imgelem, nefes veya meditasyon çalışmalarını çok sık yapmak enerji kanallarında tahribat yapabilir.

Kundalini’nin nefesle uyandırılması bazen karmik, mental ve duygusal blokajlara takılır. Bu durumda kişinin bütüncül bedenlerinin kapasitesinden daha fazla Kundalini yüklemesi olur, bunlar bazen ölümcül, kriz tetikleyen veya teşhis edilemeyen hastalıklar oluşturabilir ve kişinin algılarını tahrip edebilir.

Kundalini ısırık, yanma ve yaralarının oluşmaması için enerji ve ruhsal çalışmalar içinde çeşitlilik aramak, gelişim için sabırsızlık ve hırs yapmamak, bedenin kapasitesini bilmek, doğru içgözlem yapmak, bütünün hayrını ve dengeyi sağlayabilmek önemlidir.

Kundalini Isırığı tabiri özellikle manevi toksinlerin varlığının daha da coşmasıyla kullanılır. Toksin kişinin duygusal ve düşünsel bedenini de zehirleyen inanç, hurafe, düşünce kalıpları, katı dogma, sabitlenmiş yanlış fikirler ve asılsız-yalan bilgiler de olabilir. Bir çok kişinin mistik deneyimini yanlış yorumlaması, Kundalini özünden kaçması kendi anlayışında zehir yapar. Ruhsal deneyimlerini yanlış yorumlaması, yanlış yollara başvurması, ruhsal olarak olgunlaşma ve şifa başarıların aksine zarar ve tahribat görüp kendini gözlemlemeden sanki başarılıymış gibi paylaşması psikolojik olarak vebaya sebep olabilir. Böyle durumlarda Kundalini kesin ısırma yaparak bu kişiyi ruhsal planlarda saf dışı bırakır. Zehir kendini cilt, kemik ve yüz yapısında ve postürde ciddi bozulma olarak gösterir. (Bkz. Kali, Nephyths, Lilith – Deformasyon)

Padmasana duruşu Hint yogilerinde bile günlük tekrarlanan bir meditasyon oturuşu olduğu zaman bacaklar, dizler ve burada bulunan Dünya Bilinci ile bağlantı kurmak için önemli olan eterik-manevi kanallara tahribat yapabilmektedir. Bedenin doğal yapısına uygun olmayan pozlar günlük tekrarlamayla bedeni de doğasından çıkarabilir, bu hasarları bazen telafi etmek çok ciddi profesyonellerden veya ruhsal şifa ustalarından yardım almadan mümkün olmayabilir.

Bu tahribat’ın önlenmesi için meditasyon duruşlarında da çeşitli asanaları fethetmek önemlidir.

Kriya Yoga çerçevesindeki Kriya’lar duyarlılık geliştirmenizi sağlarlar. Ancak Kriya’lar bir ritüel gibi bir takım manevi süreçleri de temsil eder. Bu Kriyalar’ın manevi yönlerinin de yapılması önemlidir. Kriya’nın anlaşılmadan usülü günlük tekrardır diyerek Sadhana’nın (Sadhana – Ruhsal Çalışmalar) tekrar üzerine koşullandırılması maneviyatın kaybolmasına sebep olur. Bu bir blokajdır ve enerjinin de yükseldiği Kriya çalışmalarında Kundalini’nin de ısırması çok muhtemeldir.

Özellikle Göz-Ajna Çakra ve Beyinde yaşanan Kundalini ısırıkları da Beynin tek yönlü çalışmasına, algıların ve zihnin evrensel gerçeklikten kopmasına, kişinin aşırı tepkisel veya agresif olabilmesine sebep olmaktadır.

Yanma durumlarında agresyon, öfke, sevgisizlik, yalancılık, dinlememe, kendini korumak için yalana başvurma, sömürü, suistimal ve istismar gibi kalıplar açığa çıkabilir. Kişi Kundalini yanmalarında genel olarak merkezinden kopmaya müsaittir, büyük orannda da Kundalini yanmaları kişinin merkezinden ve kendinden kaçmasından veya Sırat Köprüsünden (Sushumna) düşmesine sebep olabilecek günahlardan dolayı oluşur.

Uzaylı varılklarla ilgili çok takıntı yapmak da Dünya’da yapılması gereken Karmik Vazife ve Geleneksel Tanıtlanmış Doğru Ruhsal Anlayış ve Bilgilerden uzaklaşmaya sebep olduğu için Kundalini Isırıkları ve Yanmalarına sebep olabilir.

Yanmalar genellikle hazır olmayan eterik-astral-mental-iradi/karmik ve ruhsal beden içindeki tesisata aşırı yüklemeden dolayı kaynaklanır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s