Karma-Kader ve Zaman Kanunları Hakkında

Zaman kanunları özellikle astrolojinin konusudur ve kişinin Karmik durumu ile çarkları-saatleri-çakralarının durumu yakından ilişkilidir.

Bu kanunlar özellikle geçmiş yaşamlar ve tarihten gelen toplumsal kalıpların çözülmesiyle nasıl çalıştığı daha net görülürler. Astroloji tek başına zaman ve karma kanunlarını açmaya yetmez. Karma ve Zaman kanunları özellikle negatif egodan arınamamış, çocukluk ve geçmiş yaşam karma ve travmalarıyla yüzleşmemiş, mevcut hayatında riya ve ihmal ile negatif karma yaratan kişilere tam olarak gözükemez.

Astroloji nizam içinde Simyacıların zaman içine yaygın ve eşzamanlı dönüşüm süreçlerini de konu alan bir ilimdir. Ancak Kanun bilgisi bireyin geliştirdiği Hikmet ve Anlayışa dayanır. Özellikle Astroloji gibi bir ilimde Elementler, Burçlarla birlikte Simya Süreçleri, Gezegenlerle birlikte Çakralara dair kapsamlı bir şifa, dönüşüm ve olgunlaşma sürecinden geçmeden önce kişinin danışmanlık ve rehberlik yaparken kendi haddini bilerek buna göre rehberlik yapmasında önemli bir görgü vardır.Bilgi ve tekrar eden teknik/pratik deneyim üzerinden Anlayış her zaman Hikmet göstergesi değildir. Karma-Kader konusunda özellikle Hikmet gözetmek olumlu karmaya ve zamansal açılmaya gider. Özellikle bütüncül ve ruhsal sağaltıma erişip ve ışığını topluma dengeli bir şekilde yayabilen kişilerde ruhsal anlayışın oturması bir süreçle birlikte kademeli olarak görülür. Yanlış alışkanlıkların bırakılması yetmez, doğru alışkanlıklar yerleştirilmeli ve geliştirilmelidir. Kişinin kendini bilmemesi, kendine merkezlenmemesi, kendini olmadığı bir şey gibi göstermesi, riya ile haddini aşması ve ruhsal güç saplantısıyla hareket edip, sorumluluk bilincinden uzaklaşması haliyle Karma ve Zamansal açılardan kırılmalara sebep olur. Özellikle niyetleri ve mahrem hayatında yaptıkları insanlara açık olsa utanacak kişiler bu konuda konuşmaktan gerçekten sakınmalıdır.Özellikle bu durumdaki kişilerin Karma-Kader konusunda insanlara rehberlik-danışmanlık-eğitmenlik-guruluk yapmaması gerekir. Bu eylemler içinde bulunan kişilerin psikolojik yardıma ve ruhsal sağaltıma ihtiyaçları vardır.


 

Karma aslen bireysel olarak değil ilişkiler içinde de anlaşılması gereken bir husustur. Bireyin yakınlarıyla, uzaklarıyla, çevresiyle, yaşadığı toplumla, Dünyayla ve Evrenle olan ilişkilerine bakılmalıdır. Ancak toplumların da karması vardır ve bunun içinde her birey ve grubun payı vardır.

Elbette meditasyon yapmak veya bir konu hakkında araştırma yapmak, Dünya’da vazifelenmek de karmadır.

Ancak karmayı 21. yy şartları altında daha toplumsal bir mesele olarak ele almalıyız. Bu özellikle aynı gündemin ana akım medyadan sanki hiç düşmediği bir ülkede toplumsal dinamizmin anlaşılması ve herkese hayırlı şekilde yönlendirilebilmesi için gereklidir.

Herkes herkesin karmasından sorumlu. Haliyle kişisel karmayı sadece kendi yapıp ettiği ve ekip biçtiğinden ibaret gören bir zihniyet daha Sevgisinde yeterli tekamül etmemiştir, Bencildir ve kendi başının çaresine bakarken başkalarına zeval getirebilmektedir. Topluma ağırlık oluşturacak eylemlerde bulunmak ve topluma hayır getiren kişi ve olgulara zarar vermek Kadersel olarak da büyük problemler oluşturabilir. Böyle durumlarda kişi kendi kendine kapanır, içine çöker, kendi başına yetemez ve başkalarından sömürdüğü/çaldığı ile geçinmeye başlarsa bu kişide İfritleşme olur. Ruhsal güçleri ve sezgileri dengesizleşmeye başlar ve algıları kapanabilir.Yapılan eylemlerin nasıl bir zincirleme reaksiyon oluşturacağını görmek basirettir. Boyunuzdan büyük hatalara sebep olmamak için dikkatli olun.Karma-Kader’in önemli bir yönü olayların her zaman odaklandığınız şekilde gidebildiğidir. Ancak kusur çok büyüdüğünde ve insan şahitlerden şikayet geldiğinde durum
dışarıdan dengelenmelidir, ruhsal açıdan kayba düşersiniz ve başınıza aksilikler gelmesi kaçınılmaz olur, bu sağlığınıza da yansır.Tıp Biliminin teşhis koyamadığı hastalıkların çoğu Ruhsal veya Karmik kökenlidir.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s