Cevapsız Kalmış Sorulara

 

Muhammedi bilinç ile Mesih, Mahatma, Maitreya, Melchidezek, Mecusi, Sananda Bilinçleri birdir. Bu yüzden bütün Dünya Dinleri birdir. Bu Dünya çapında çeşitli önemli görevlere sahip bir Bilinç ve Birlik Şuuru Yapısıdır.

Bu Birlik Şuuru Dünya’da İnsanlığa Tanrı’nın bir Armağanı değil, sunması gereken bir İhtiyaç, gerekli bir Bağlantı kanalıdır. Daima açıktır. Tanrı’nın Dünya üzerine yaptığı İlahi Korumadır. Bu yüzden Rüku ve Kurban gibi törenler vardı, o zamanlar bunun bu derecede şiddetli gösterilmesinin sebebi, bu günlere gelene kadar çok çabalamamamız gerektiği içindi. Topluma doğru tekamül için gerekli dinamizmi verecek projeler İlahi Göz önünde gerçekten gerçekleştirilmelidir. Mutlakiyet bir İlahi Kalitedir ve Dünya’da İlahi Nizam tarafından da görünür olarak sağlanır.

Din gönderme gerekliliği Muhammed’den sonra bitmiştir denmesi biraz da artık içine ilimle ve felsefe ile işlenebilecek gerekli alanların kaba inşaatının tamamlandığını bildirmiştir. Yani yeteri kadar din vardır, teknolojik ve diplomatik gelişme ile Dünya’da bütün kültürle bağlantıları tamamlayacaktır. Bizim meselemiz haliyle toplumların içine İlahi Birliğin gerektirdiği değerler içinde toplumların ve Dünya’nın içine işlemek ve daima Dünya’yı daha yaşanabilir bir yer yapmaktır.

Biz biat ettirmeyiz ve bu işte tek başımıza değiliz. Hep birlikte dua eder, Dünya’da İnsanlığı ve İnsanlığın yaşadığı ortamları ilerleten işleri hep birlikte oluşturduğumuz Dahiyane bir Global-Solar-Kozmik-İlahi Şuur içinde gerçekleştiririz. Sanatçılar, Filozoflar, Müzisyenler, Bilim İnsanları, Gurular, Ruhsal Öğretmenler, Rehberler, Şifacılar, Işık İşçileri, Astrologlar ve daha nice Evliyalar ortak bir amaç ve niyet üzerinden bir arada düşünür ve hareket eder haldedir. Bu haliyle Tanrı’nın da Vekaletini üstlenmektir ve Tanrı’dan da bize gerçek bir Teslimiyettir. İlahi Eksende Dinin ötesinde bir realite vardır. Lütfen bu sadece çocukken terbiyeye giren çok önemli bir unsur. Dine takılıyorsanız lütfen çocukluğunuzdaki problemleri çözün, bu da bir okuldur ve günümüzdeki amacı aslında kişiyi zorlamak değil özgürleşmeye giden bir yol açmaktır. Haliyle zorba zalimler dini de kendi amaçlarına alet ederek toplumda sefalet olmasına sebep olabilirler. Biz bunu bitirmek için and içeriz. Bunun için güçlenir ve kanatlanırız. Bunun için avazımız çıktığı kadar bağırır ve gerekirse toplumlarda devrim yaparız. Ateist olarak da gelip Tanrının onayladığı bir iş yapabilir ve Ruhsallığımızı Doğruluğuyla yaşayabiliriz.

Haliyle bütün dinlerin içinde yüksek Ruhsal Anlayış ve Hakikatlerin bir tohumu bulur. Herkes kendi hikmetini ve anlayışını geliştirerek Kendini, Çevresini, Dünya’yı, Evreni ve İlahi Varlığı anlar. Ancak burada doğru olanı sabitlemek Tanrı’nın olduğu kadar insanlığın da görevidir.

İnanç bizi şeytanlaşmaktan korumalıdır. Şeytan taklidi yapan Melekler de olabiliriz. Gençler gerçekten mesele Dini değil, Gerekli ve Elzem olanlardır her zaman Tanrı için, bunda yaşam için mana ve amaç vardır, anlamsızlığın hüküm sürdüğü yerde. Hayatımıza daha fazla anlam gerekir, hep beraber yapabiliriz bunu.

İnsanlar biraz da Basireti seçip Hakikati koruyarak öğrenmeli. Biz kendimizi doğru bir yolda tutmadığımız sürece herşeyi Allah’tan beklemek olmayacak duaya da amin demektir. Özveri, emek göstermenin de ötesinde uyanmak ve etrafımızdaki veba gibi yayılmış olan yalanları ve hurafelere de geçit vermemeyi öğrenmeliyiz. Dini anlatımın içindeki manayı çözebilmemiz ve ruhumuzun gerekli ihtiyacını karşıladıktan sonra özgürleşiriz. Aslında her birey kendi içinde çocuk masumiyetini koruyarak ve kendini sorumluluklarıyla güçlü tutarak insafsızlığa-zulme geçit vermeyerek geçebileceğimiz bir doğru yol var.

Bedeninize sorun, bu bebekle neler yapabilirim?

Bu sefer de İstanbul’u fethetmeye geldik. Işının buradan geçtiği de gözlemleniyordu. Çözülmesi mecbur davalar ile geliyorum ben de, ancak bu davalardan hepimiz  ortak gerçekliğimizde s. Ölüm, Kıtlık, Veba, Savaş gibi. İnsanlığın üzerindeki lanetleri kaldırmayı bu kadar iş yaptıktan sonra da borç bilirim.

İlahi olana tapınmak değildir ibadetin meselesi. Asıl mesele şu anda İnsanlığın uyanışını ve şifasını sağlamaktır. Kızıldeniz yarılırken de Kundalini-Shekinah-Hayy’ı takip ettik, sağlık ve selamete yöneldik. Çünkü bize doğruyu gösteren yolda kusurlar hep eksildi. İhmal ettiğimiz şeyleri de ihmal etmeyi bıraktık böylece selamete kavuştuk.

#manga #cevapsız #ahiretten #sorular #şifa #mesih #mehdi #maitreya #melchidezek #sananda #serapisbey #muhammed

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s