Dünya Akrep Geçişi /-/ 20 Nisan – 20 Mayıs 2017

Güneş Merkezli gözle Dünya’nın Akrep burcuna geçişiyle Türkiye’nin gündemini bir arada yorumlarsak. Türkiye Güneş Koç burcundan çıkarken haliyle Dünya’da Adalet, Vicdan ve Hakikat vurgularının olduğu bir seçim dönemindeydi. Bu konularda yaşanan kriz ve aksamalar, şaibeli bir seçim sonucu ve muallak bir gelecek kaygısı oluştu.
TtoTAkrep geçişinde Dünya’ya Uranyen-Apollo, Uranyen-Poseidon ile kavuşum yapacak, Venüs Dünya’dan daha hızlı olduğu için aralarında kavuşum yok, Venüs Dünya kavuşumu bu dönem için yakın geçmişte Terazi geçişi sırasında yaşandı.

TtoTBu iki gezegenin art arda Uranyen-Zeus ve Jupiter gezegenleriyle kontak yapması ile herkesi, hem Dünyevi hem de Venüsyen konularda dönüştürücü ve düzenleyici güce sahip Jupiter kavuşumları herkesi Dünya Merkez çakrasında toplumsal bilinçle uyumlu olarak Mide-Kalp, 3. Göz-Taç ile bağlantılar yapıldı. Terazi temaları olan Adalet, Denge, Hakikat soyut planlarda bu konuları da sorgulattığı için, Akrep burcuna girerken fazlalıklardan arınma, negatif kalıplardan arınma yönünde önemli bir süblimleştirici destek alıyor.

Uranüs-Eris kavuşumu Koç burcunda Eris’in de Ruhani yönü doğru anlaşılır ve bütünün hayırna konuşlandırılırsa hayırlı bir bağının yapılmasına olanak sağlayabilir. Uranüs ve Eris Koç burcunda kavuşuyor ve uzun bir süre daha açılan bir kavuşum içinde olacak. Uranüs Eris’i bir dereceyle geçti ve Kaotik güçlere liderlik eden bir Dönüştürücü güç var. Sosyal Medya ve Ana Akım medya çelişkisi kalabalıklara vurgulanarak buradaki algı farklılığına gönderme yapılabilir.

Hakikatin çarpıtıldığı ve herkesin yanlış ve yalanını sabitlenmiş bir doğru olarak görmesinin sebeplerinden biri de ana akım medya yoluyla yapılan bir algı yönetimi üzerinden gerçekleşebilir. Ancak günümüzde algıyı medya tekelinde bulundurmuyor. Çok çeşitli bir kollektif şuur ve zihin gösteren sosyal medya burada genele yaygın algıyı halkın eline veren önemli bir araç oluyor. Teknoloji engelinin kalkmasını Uranüs Eris kavuşumu biraz da ittiren bir kuvvete sahip.

Jupiter ve Satürn bütün bu hengame içinde 60’lık açı yaparak birbirleriyle iyi anlaşıyorlar. Diyalogları önemli çünkü Uranyen Zeus ile kavuşumda şahlanmış Jupiter yenilikçi bir atılım Yaşam, Sağlık ve Hayat konusunda bizi sorgulamaya iten Hygeia-Satürn ile birlikte önemli bir karmik kapı açıyor ve burada, ayrıca Mars ile kapanan bir karşıt yapıyor. İkizler’de Mars ve Yay’da Satürn arasında gerçekleşen bu karşıt açı; özellikle ikilik ve ilişkiler içine sıkışma ve stresli durumlarda öfkenin doğru yönlendirilmesini ve geleceğe yönelik karmaya karşı bizi uyaran kapanan bu karşıt özellikle hareketlerimize dikkat etmeye çağırıyor. Okuma anında ortanoktalara bakınca Vulkan ile Uranyen-Vulkanus ile tetiklenmiş ve Venüs/Plüto ile koşullandırılmış bir Mars var. Bu kök çakradan aile-toplum ve kadın konularında işlenmesi gereken bilinçaltı enerjilerin ve negativitenin de şuur alanımıza geleceğine işaret ediyor. Bu karşıt açı 2 hafta daha etkili olacağı için, kök çakraya uyanan bu enerjilerin saf ve özgür irade ile doğru seçimlerin yapılmasına dair alt-manaları var. Satürn özellikle aile ve grup bilinci konularında karma arındırma-dönüştürme-çözme işleri yaptığı için somutlaşan eylemlerde sevgiyi korumak ve Oku bütünün hayrına hedeflemek önemli. Doğru düşmanı hedef almak da Satürn’den özellikle problemlerin kaynağı olan kişileri ve unsurları dönüştürmek-değiştirmek-zapt etme yönünde de önemli bir konu.

Yay ve Terazi enerjilerinin birlikteliği yine bizi önemli kararlarda doğru hedef almanın kritik olduğu bir dönemde uyumlu çalışmaları herkese de destek oluyor. Satürn ağırlık merkezi aldığı bir 5 birimli önemli bir stelyum içinde Yay burcunda, Stelyumdaki Hygeia-Juno-Astraea-Cupido Karmik faz geçişinde Satürn’e yardımcı olan güçler. Burada Kundalini üzerinden yapılan karmik bağlar ve güçlerin Ruhsal Aile ve Grup bilinçlerine yayılması toplumsal karma hafifletme yönünde çalışacak kişiler için önemli bir birlik çağrısı yapıyor. Cupido hem aşk ve aile ilişkilerine hem de klüpler, gruplara, ruhsal açıdan da bu haliyle ilahi vahdet ve nizama gönderme yapıyor. Burada önemli Twin Flame karşılaşmaları da gerçekleşebilir çünkü Yay Burcunun Tarotta karşılığı olan XIV. The Art ile Manevi bedenlerde iki şuurun tek vücut olması hali anlatılıyor. Bu haliyle Ruhsal Murat ile de alakalı olan Yay sembolüyle birlikte daha da mana açısından derinleşir.

Balıkta 12°’de bulunan Neptün Juno ile quintile (72°) ve Uranyen Zeus-Jupiter ile biquintile (144°) yaparak bu gezegenlere de önemli bir akış sağlıyor. Bu açılar özellikle ruhsal karşılaşmaların da önemli olan toplumsal karma ve yönetim meselelerine dair olabileceğini vurgular halde.

Güneş Merkezli Astrolojide haliyle Benötesi şuur önemli bir konu olduğu için çok kişisel yorumlar yapmıyorum. Ancak Dikkat edilmesi gereken hususlar arasında Dünya’nın Akrepten geçişi sırasında ölüm konusuyla yüzleşmek, korkup kaçmamak önemlidir. Çözülmesi gereken bir konu olan ölüm korkusuna bu geçiş sırasında Dünya Kundalinisine bağlanmak şifalandırıcı ve arındırıcı bir etki sağlayacaktır. Ayrıca Dünya geçmiş ve tarihi de temsil ettiği için Akrep burcunda tarihsel kalıpların da çözülmesi, geçmişin hatalarının tekrarlanmamasına da dikkat çekmek lazım. Güneş Merkezli Astrolojide Akrep burcu sembolik olarak Havalanan Kartal ve Anka Kuşunun Dirilişi ile çok yakından ilgildir. Ayrıca insani alanda cinsellik ve aşk ile vahdet ve ölüm sonrası yaşanan vahdet arasında da bağlantı kuran bir burçtur. Bu vahdet deneyimi özellikle farkındalık açıcı olduğu için kusurlardan arınarak Dünya’da gerekenlerin yapılmasına bizi iten bir güce sahip olur.

TtoT

#güneşmerkezliastroloji #dünya #akrep #satürn #neptün #jupiter#uranyenastroloji #ezoterikastroloji

Reklamlar

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s