Satürn-Uranüs-Vesta Büyük Üçgeni

Satürn Astraea – Hygeia – Juno – Cupido, Yay burcunda aynı sekiz derece içine yerleşerek bir stelyum yapmışlar. Haliyle güzel bir kombinasyon oluşturuyorlar mevcut dönemin içinde bir Büyük Üçgen köşesi olarak. Ruh eşlerini ve Ruh ailelerini Karmik yönden olumlayıcı ama zorlayabilen koşullarda bir araya getiren bir etki okunabiliyor burada. Bu kavuşum örgüsü 1 ay daha bizlerle.

Ama şimdi Astraea ve Hygeia sağlık, cinsellik, tıp, şifa ve özerklik konularında adalet isteyen ve bunun için de karmik olarak basiretsiz artniyetlerle yapılan hareketleri yakarak arındıran ve dönüştüren bir yerde. Yay burcunda olması böyle bir yoğunlaşma içinde okların kesin net bir şekilde doğru kişileri bulup etkisiz hale getireceğini söylüyor. Yay’ın muradında hedefini vurmak vardır. Okları Satürn atıyor ve Juno Cupido ile birlikte Karma ile Hizmet yolunda grupları Aşkla bir araya getirebilir.Tarot’ta Yay’a Sanat-Denge kartı geliyor. Burada da Yin-Yang gibi Ben-Öteki gibi kutupların bir araya gelip tek vücut olma deneyimine bir vurgu vardır, burada Tao’yu Dengeyi araştırırız. Ne su ateşi söndürür, ne ateş suyu kaynatıp kurutur. Yerine göre yuva sıcaklığı yerine göre vücut. Bunda kararı bulmak boyutlar arası geçiş sağlar ve üçlü de Büyük Üçgende bir köşe olarak önem taşıyor dönemsel bazda. Bu Büyük Üçgen açı kalıbının diğer köşelerinde Aslan’da Sabit Ateş elementinde çok güç alan Ocak Bekçisi Vesta yuvaları ısıtacak ve ekonomiye canlılık verecek Solar Işığı açabilecek durumda ve ülkede güzel işliyor. Bir köşede de Koç’ta Uranüs-Eris çifti var. Ateş Elementinde seyreden bu büyük üçgen kalıbının ekonomide çeşitlilik ve kazanım sağlamak için eski ve çalışmayan özellikle parasal sistemlerden ve irade kusurlarından kurtulması gerekiyor. Eğer Ateş elementinde hakikati gösteren bir ışık varsa burada aklımıza esenleri yapmadan önce bu üçgenin vaatlerini de düşünmek lazım. Anahtar’ı göründüğü üzere burada Uranüs ve Satürn. Bu da karmik dönüşüm istiyor ve acil tamamlayacak şekilde işliyor.

Büyük Üçgen

Ancak burada bir kilit nokta daha var. Bu büyk üçgende Uranyen etkilerin faydalı olabilmesi için bir T karenin işlenebilmesi lazım. Uranüs 24° Terazideki Dünya ile karşıt ve Plüto ile kare yaparak, Apex’inde Plütonun bulunduğu bir T kare oluşumu burada önemli. Burada da anahtar Dünya’dan gelen Şiddetli ve Ani Plütonik Kundalini enerjisini doğru kanalize edebilmekte yatıyor. Toplumsal meselelerin arkasındaki karanlıklar Nizamın yaptığı çalışmalarla hem Teknoloji alanında hem de Ezoterizm alanlarında Plütonik enerjinin hayra yöneltilmesini sağlayacak şekilde. Bu yazıyı yazarak konuyla ilgilendiğimizi belirtebiliyoruz. Dünya’nın Terazide bulunması değerlerin de tekrar gözden geçirilmesine sebep oluyor. Plüto bizi karanlık ve bilinçaltında yatışmamış duygularla, hırsla, öfkeyle test edebilir. Ancak yıkıcı Uranyen enerjinin burada da önemli bir vazifesi var, ve Satürn ile gelen anlayış Uranüs’ün Plütoyu açmasına yardımcı olabilir. Burada Uranyen çıkışların ve patlamaların Dünya’ya hayrını düşünmekte de fayda var.
TtoT

90 modulusda Satürn içinden Uranüs/Vesta/Dünya ile Ceres/Kronos orta noktaları görüyoruz. Haliyle Satürn içinde devinen güçler Dünya’da ekonomide dönüşüm ve canlanma getirecek türden. Satürn bu açıdan hak eşitliği ve haklı kazanç durumlarını da gündeme getirebilir. Kronos/Ceres birleşimi özellikle sağduyuyla hareket edilmesi halinde ekonomik gidişatların korunacağına işaret ediyor. Bu süreçlerde ekonomik tıkanıklara sebep olan usülsüzlük, yolsuzluk, hırsızlık, para kaçaklarına dair bir takım ifşaatların da olacağını öngörebiliriz.

Capture

90 modulusta Merkür ile Kronos’a baktığımız zaman Uranus/Khiron/Dünya, Vulkan/Satürn/Hygeia ortanokta resimlerini görüyoruz. Burada öncelikle iletişim kanallarının ve akıl sağlığının korunabilmesi yönünde Dünyadaki bazı dönüşüm travmalarına dikkat çekiliyor. Uranus Koçta ve Khiron Balıkta, bu Çeşitlik-Özgürlük-Birlik içinde Toplumsal bir Karmik hareketlenmenin de işaretçisi. Ancak derin yaralara ulaşmak için Venüs/Neptün’den faydalanmak koşulsuz sevgi ve alan/grup bilincini bir arada tutmak ve toplumsal irade kazanımı ele alındığında güçlendirici bir unsur olur. Kesinlikle aptalı veya 3 maymunu oynama zamanı değil. Kendimizi ifade etmek, düşüncelerimizi masaya yatırmamız gereken bir süreçteyiz.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s