10 – 29 Nisan 2017 /-/ Venüs – Akrep

Venüs şu anda Akrepten geçiyor. Terazi geçişindeyken Jupiterle/Zeus kavuşumu üzerinde katlanmış güçlü bir Terazi kuşağından geçmeden önce Merkürle Alanlara ve İlişkilere Adalet ve Hakikat bilinci yayıldı. Bu genel olarak manyetik alanların da daha rahat ve zihinsel alanların da daha gelişmiş olmasını, birey ile toplum arasındaki ilişkileri dengeye alan, düşünce yapılarının oluşmasını sağlıyor. Plüto ve Vulkan Oğlakta bu açıdan Zeus ve Jupiteri bir kare açıyla güçlendiriyor.

TtoTTtoT

Haliyle dönüşüm gücü alanlarda toplumsal bereket ve adalet sağlayacak yönde bir katılaştırıcı şiddetli dönüşüm enerjisine sahip. Bunun etkileri ayrıca Dünya ile de kavuşmasından dolayı Topraklanması en olağan yerde.

Karma Yoluyla Hizmeti de temsil eden Dünya Terazi burcunda özellikle bizi Adalet ve Hakikat namına uyarıyor. Dünya Kundalini’si Jupiter ve Zeus’un etkisiyle yeni hareketlenmelere yol açabilen, güçlü ve üst mentalden beslenen bir nitelik kazanıyor. Uranus ve Eris’in yıkıcı dönüştürücü etkisi de bu açıdan egzantirik dengesizlikleri aradan çıkarmaya bizi itebilir.

Bu haliyle Akrepte Venüsün arınmasına işaret ediyor. Ters tepme ihtimali Teraziden geçerken kaldırıldı. Kuzey Ay Düğümünde Akrep olanlar bu yöne doğru geçerken kendilerini Alanlar ve İlişkilerdeki dengelere ve ruhsal özün ışıltısını engelleyen kendilerinden ve başkalarından kaynaklı olumsuzlukları arındırmaya karşı dikkatli olabilirler.

Cinsel arzu, öfke, açgözlülük gibi yükler Venüs Akrepten geçerken işaret ettiği yükler oluyor. Bunlar yoğunlaşabilir ancak cinselliğe sevgiyle yaklaşıldığı zaman bazal enerjiler yukarı çekilebilir. Simya’da çürüme işlemi bilinçaltındaki olumsuz içeriklerin de çıkmasına ve kişinin bilincine gelmesine işaret eder. Bu açıdan Sakral ve Boğaz çakralardaki yükler Kundalini’den gelebilir. Bunlar başlangıçta kaotik görünebilirler. İlahi Işığı çağırarak yoğunlaştığınız zaman netleşirler ve kalıpsallaşmış negativitenin çözülmesi için Satürnün 45 derecelik açısı önemli. Ayrıca Venüs şu anda Neptünden de destek alıyor bu açıdan illüzyonların çözülmesi için de yaşam akışınızda ve zihninizde hareketlenmeler olabilir

.

TtoT
Poseidon Mod-90°

2 hafta daha sürecek bu geçişin Ruhsal etkisi Akrepte bulunan Alphecca ve Acrux yıldızlarıyla da kavuşum halindeki Poseidon ile de kuvvetleniyor. Mistik ve ruhsal değerler somut planlarda ifade edilebilirler. Bu Venüs’yen çakralar olan Sakral ve Boğaz çakraların da tonlanmasını ve hayat enerjisiyle beslenmesini sağlar.

 

Büyük Üçgen

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s