Odaklanma Problemlerini Şifalandırmak

Odaklanma güçlüklerinin bir sebebi sinir sistemi içinde zorlanma yapacak nörolojik bağlantılardan gelir. Enerji seviyesinde ana kanallar (Ida, Pingala ve Sushumna) dengesizse veya asimetri yapıyorsa, omurga problemleri varsa, bu kanallar enerjiyi beyne dengesiz ve düzensiz olarak taşır. Ayrıca beynin içindeki durum da önemlidir. Eğer sıkışmalar veya kısa devre yapan enerji veya düşünce bağlantıları varsa bunlar odaklanma güçlüğü yaratır. Bunlara Mental Kalıplar veya Samskaralar denilebilir. Mental kalıplar çakraların içlerinde de bulunur. Merkezi, Sempatik veya Parasempatik sinir sistemi sağlıklı olduğu zaman odaklanma güçlükleri kalkar. Odaklanma problemlerinin bir sebebi de odaklanma çabasının çok zorlanarak yapılması veya odaklanma alışkanlığının yeterli seviyede yerleşmemesidir.
 
Beynin içeriği dinlendiği zaman bu sıkışmalara sebep olan eterik-mental bağların içeriğini anlamak için düşüncelerinizi dinlemeniz, sürekli aklınıza takılan konuları hatırlamanız yeterlidir. Buraya şifa ışığıyla yaklaşırsanız ilham ve içe doğmalar olabilir veya çözüm geliştirilebilir.
 
Beyni eşitlemek için Nadi Shodana, geçişli olarak burun deliklerini kapayıp nefes alıp vermek (eşit sürelerde Sol Al-Sağ Ver-Sağ Al-Sol Ver…) ve Kriya Yoga Pranayama, Omurga ve Beyin üzerince odağı taşıyarak nefes alıp verme (Atma Kriya olarak da bilinir) pranayama teknikleri güvenle uygulanabilen temel nefes çalışmalarıdır. Bu nefes çalışmalarını şifa niyeti ve şifa enerjileri/ışıkları ile yaptığınız zaman olumlu etkileri katlanır. Bu çalışmalar da odaklanma sağlar. Odaklanma kaslarını düzenli olarak kullanmak odağı sabit tutabilmek için de faydalıdır. Günlük nefes çalışmalarının arkasına günlük meditasyon çalışmaları da ekleyerek odağı daha da koruyabilirsiniz. Bunun için Ajna Çakra ve Kalp Çakra‘ya merkezlenen meditasyonlar güvenle yapılabilir. Kavramlara da meditasyon yapılarak zihinsel alanda yapım, onarım ve düzenleme yapılabilir.
 
Mikrokozmik yörünge ve beyin yörüngesi de bu açıdan faydalıdır. Mikrokozmik yörünge dil damağa veya dişlerin arkasına değdirilerek (veya Kechari Mudra ile nefes kanalına gönderilerek) vücudun ortasında önde ve arkaya Merkezi ve Yönetici Meridyenlerde belli başlı 14 ya da bütün noktaları odak ve nefesle takip ederek turlar atılarak yapılır. Başlangıç noktası karında bulunan Chi-Chung noktasıdır. Yörünge ayaklara doğru devam ettirilerek bir sekiz çizilebilir. Mikrokozmik yörünge anne karnındaki bebeğin daima yaptığı bir enerji hareketidir. Yörünge hareketi yerine oturduktan sonra dili yerleştirmek enerji kilidinin yapılması için yeter. Yörüngeyi olumlama ile de aktifleştirebilirsiniz. Mikrokozmik yörünge başlı başına bir enerji sanatını size açar ve evrensel müzikle uyumlama sağlar. Odaklandığınız şeyle rahatlıkla uyumlanabilirsiniz mikrokozmik yörünge ile ya da enerji dönüşümleri yapabilirsiniz. Beyinde yörünge yapmak yörünge hareketini sadece beyinde sınırlı tutarak yapılabilir, merkez ve pineal bezden başlayarak beyinde yatay, dikey ve uzunluk düzlemlerinde olarak çevresel turlar atılır. Merkezden önden ve yukardan bakıldığında aynı anda sağa ve sola bir sonsuzluk işareti yapılırken, yandan bakıldığında beyin çevresinde turlar sabitlenerek eş zamanlı hale getirilir. Bu çalışma ile beyni maddi ve manevi olarak temizlemek, dinginleştirmek, dengelemek ve eşitlemek mümkündür. Yüksek titreşim ve ışık seviyelerinde turlar aynı anda iki yöne birden atılabilmesi mümkündür, böyle bir durumda ışık kendi içinde her yöne hareket eder.
17426270_10154572795818865_7578841801916753958_n
Mikrokozmik Yörünge
Ultraviyole ışık imgelendiğinde mental katılaşmaları ve kalıpları çözündürmek için ideal bir renk oluyor. Sinir uçlarındaki fazla maddelerin de temizlenmesi önemli. Ultraviyole ışık çözündürmenin yanı sıra yeniden yapılandırma, sterilize etme, kanal ve sinirlerden negatif ve toksin temizlemek için de uygundur ve eflatun-mor ışığın özelliklerini de taşır. Bunun dışında Beyaz ve Altın ışık da arınma, onarım, şifa ve güçlendirme yapar. Azur Mavisi ışık da soğutucu, temizleyici, sakinleştirici, istendiği taktirde yavaşlatıcı ve yükseltici-süblimleştirici etkiye sahip. Yoğun odaklanma çalışmalarına girmeden önce de vücudu toksinlerden ve negatif katı kalıplardan arındırmanın faydası var. Potansiyel enerjiyi hazır olmayan tesisata direkt olarak verince de enerji ve sübtil akışlarında karışıklık çıkabilir. Böyle durumlarda da enerjiyi düşürmenin veya deşarj olmanın yolunu bilmek lazım. Azur Mavisi Işık bu durumlarda etkilidir.
 
Beyni besleyen ense kökünde bulunan kanalları eşitlemek ve simetri sağlamak, kanalların içlerini açmak da uygundur. Ancak Sushumnanın orta hata hizalanması ve çevresinde Ida ve Pingalanın simetrik sarmal yapması üzerine de çalışılmalıdır çünkü beyindeki her bölge bir çakra ile rezonans ile doğrudan bağlantı yapar. 3 ana kanalı ve çakralardan çıkan nadileri temizleyen bir Pranik Tüp Hizalama odaklanma problemlerini büyük ölçüde kaldırır.
Kök çakrada huzursuzluk ve hizasızlık bütün bedeni etkileyebiliyor. Alt bölgede cinsel-duygusal problem ve blokajların olması da üst yapılara enerjinin dengeli ulaşmasını engelleyebilir. Ida-Pingala simetrisi ve akış içeriğine bakarken buna da dikkat edilmesi faydalıdır. Evrenden eril ve dişil sevgi enerjileri çekilerek bu yönde şifa yapabilmek mümkündür. Ancak karşı cinsiyet ile dengeli ilişkiler kurmak ve samimileşmek, olumlu ve sevgi yüklü bir cinsel hayat da odaklanma problemlerine büyük ölçüde faydalıdır.
Cinsel polarizasyon kendi içinde karşıt cinsiyle, anima ve animus arketipleriyle, olumlu hallerde olan bireylerde alt çakralarda da kalkabilir. Omurga Eril-Lingam-Minare ve Beyin Dişil-Yoni-Kubbe olarak görülerek cinsel polarizasyonlar dengelenebilir. Burada bedensel dengelemeler esnasında  Dünya ve Evrenle bağ kurulması ve uyumlama yapılması faydalıdır. Tao Harmonizasyon Işık Odasını bunun için aura ve bedeniniz etrafına yerleştirebilirsiniz.
Aurama uyumlamalarında bunları da içeren vücuda yaygın genel bir dengeleme, enerji temizliği ve şifalandırma yapılır. Uyumlamalardan sonra vücut kundalinisinin özşifa gücü açılır ve bütüncül bedenin günlük bakımını yapacak alışkanlıklar otonom sisteme yerleşir, bunda gerektiği yerde aktif katılım göstermeniz için kendinizi dinlemeniz yeterli. Odaklanma güçlüğü çekenler için özşifa olarak vücuda sabitlenen şifa ışığı 1-3 gün boyunca bu ana kanallar, omurga ve beyin üzerine çalışabilir.
 
#laya #yoga #enerji #odaklanma #mikrokozmikyörünge
Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s