Güneş Merkezli Astroloji ve Yıldızlararasılık

Astral Seyahat ve Bilinç Projeksiyonu gibi olgular içinde zaman ve mekan sınırları aşılarak bireysel ve toplumsal seviyelerde manevi planları dolaşır ve bilgi alırız. Astral plan ile Astroloji aslında birbirleri ile yakından ilişkilidir. Dünya’nın üzerindeki karmik yüklerin hepsi Gezegenlerin Çakralara yaptığı tesirlere göre etkinleşirler.

Bu durumda gökyüzündeki her gezegen, asteroid, yıldız, nokta, burçlar ve zodyaktaki dereceler kendine özgü bir manevi mekan ve zamana sahiptir. Rüya, Meditasyon, İmgelem, Psişik algı, Düşünsel Algı ve Işık Beden Seyahati ile bu alanları ziyaret edebiliriz. Tarottaki Büyük Arkana Gezegen ve Burçların manevi alanlarına kapı açarken, sayılı kartları da zodyakta dekanlara -10 derecelik yaylar- karşılık gelirler. Tarot kartlarına meditasyon yapılarak da bu manevi alanlara erişim yapılabilir. Astrolojinin manevi yönlerini anlamak için Tarot kartları önemli bir araçtır. Tarot’un sembolizmi Burç ve Gezegenlerin bilinçaltındaki simya süreçlerini de tetiklemeye yardımcı olur ve kişiye hayatında rehberlik sağlar. Simya süreçlerinden geçmek en nihayetinde öte boyut farkındalığının açılması ve sağlıklı bir Işık Bedene sahip olmanın da en önemli koşuludur.

Işık beden aslında bir ilahi sevgi bedenidir ve Tanrı ile İnsan’ın fikir ve eylemde birleşmesini sağlar. İkilik bilincinde ayrılığı ve acıyı bitiren, birleşimlerle büyüyen ve sevgi sayesinde şifalandıran bir bedendir. Evrene ve insanlara sevgiyle açılmanın ışık beden çalışmalarında önemi çok büyüktür. Sevgi özümüzün güzel bir açılım göstermesini garantiliyor. Işık beden farkındalığının gelişmesinde öz muradınızın takibinin yanı sıra yapılmasına ihtiyaç duyulan türlü meditasyon ve pratikler de mevcuttur. Bu pratiklerin arasında cinsel kutuplaşmayı nötrlemek, öz kaynaktan beslenmek, esas varlığa sabitlenmek, sezgileri geliştirmek, bilgi edinmek, İlahi Hiyerarşi ve Melekleri tanımak, Kundalini yükselmesi ile ortaya çıkabilen hastalıkların içini anlamak ve şifalandırmak, madde ve formun ötesindeki mana ve özü görmek, sabit bir ışık yaymak gibi bir çok çalışma bulunmaktadır. Bütün bunlar içinde Astrolojik göstergeler ve Çakralar arasındaki etkileşimin doğru yönlendirilmesi ile mümkün olabilmektedir. Bütün bunlar varlıksal özümüzün en doğrudan ve en hayırlı şekilde Dünya’da eylemlerimize yansımasına ön ayak olarak muradımızın ve sevgimizin açılımını sağlar.

Bu dönüşümler içinde Astrolojik tesirleri de takip ediyor olmak, Simya işleri içinde doğru çakraya doğru işi yapmak için de önemlidir. Güneş Merkezindeki yıldızların konumu bilindiği zaman akıntıya karşı kürek çekmek yerine evrensel akıştan yararlanılabilir. Astroloji üzerine çalışmak özellikle Boğaz ve 3. Göz çakralarını geliştirmek için yerinde bir uğraştır. Astrolojinin kapsamlı sistemi sezgisel olarak da yerleşebilir. Bu durum Aura okuma gibi psişik yeteneklerin çok daha net olmasını sağlayabilir.

Güneş Merkezli Astrolojide benötesi bilinç ve evrenle uyumlu olmak holistik şifa ve sağaltım sağlamak için önemli bir dayanak noktasıdır. Güneş bilincinin açılması ile yıldızlar arası rezonans başlar ve bilinç Sabit Yıldızlara açılabilir. Aleister Crowley’nin Thoth Tarot destesinde İmparator ve Yıldız kartları arasında yaptığı değişim de buna dayandığını düşünüyorum.

Yıldızlararası Astral/Bilinç seyahati sırasında Yıldızların yüklendiği karma ve bununla ilgili dersler ele alınarak toplumdaki problemlerin çözümüne doğru bir yol izlenir. Örnek olarak 14° Koç burcunda bulunan Alpheratz yıldızının ilişkilendirildiği konular Özgürlük, Basiret, Sevgi, Cinsellik, Onur, Asalet ve Zenginliktir. Bu yıldızın alanına girdiğinizde tahayyülünüzde geçmiş yaşamlarınızdan gelen karmadan özgürleşmeye dair bir hayat dersi almanız mümkündür. Özgürlük konusu vurgulanmak için özgürlüğünüz elinizden alınabilir. Özgürlüğünüzü kazanmak için kudret kazanmanız ve cesaretle hareket etmeniz gerekebilir. Ayrıca Ruhsal/İlahi özgürlük konusu da Alpheratz yıldızının maneviyatında bulunmaktadır.

Bu yıldıza bir seyahat yaparken Türkiye genelinde şu anki durumunu sorduğumda gelen ilhamı açmak belki bir örnek olabilir şu an. Türkiyede eskiden beri varolan düşünce ve olay kalıplarının sınırlandırmalarıyla gelişim ve bereket yollarının kapandığını ve birikim yapmak yerine savurma alışkanlığından zarar görüyor. Tesirin dengelenebilmesi için özellikle toplumsal yanlış inançlar ve basmakalıp alışkanlıkların farkındalık ve iradeyle haraket etmek doğru olur. Yeni hareketleri dayandırabileceğimiz güzel ve sağlam bir temel için özgürlüğün üzerine düşünmeliyiz. Koşullandırmaların içinden çıkarak doğru olup olmadığını sorgulamak ve hakikati aramak bizi de özgürleştirecektir. Alpheratz yıldızında Türkiye için İnanç Özgürlüğü, Cinsel Özgürlük, Toplumsal Bilinçlenme, Hakikat Arayışı, Özgür İradenin En YÜce Hayra Hizalanması ve Karma/Hizmet Yoluyla Özgürleşme gibi konuların vurgulandığını görüyorum.

Başka bir yıldıza örnek vermek gerekirse bunun için de belki de yıldızlar arasında en problemlilerinden biri olan Algol’ü seçebiliriz. Algol yıldızı astrologlar tarafından şeytani bir yıldız olarak görülür. Yunan Mitolojisinde baktığı erkekleri taşa çeviren Medusa’nın başı olarak görülmüştür. Dini kitaplarda Kızıl Kadın, Fahişelerin Tanrıçası Babalon, Isis, Nephyths gibi Arketiplere bağlıdır. Algol Dünya için önemli bir grup karması da tutmaktadır. Özellikle bu yıldızda geçmiş gizem kültlerinde yapılan şehvani cinsel orjilerin izleri bulunur. Maji ilminin negatif yükünü üstlenmiş bir yıldızdır ancak cinsel majinin doğru kullanılması ile Algol yıldızından Dünyaya akan tesirler de doğrulanabilmektedir. Yoğun duygular, basiret bağlanması, cinsel açlık ve şehvet, karşı cinse bağımlılık, cinsel şiddet, taciz ve tecavüz, güç gösterisi, karşı cinsi köle gibi görmek bu yıldızın olumsuz tesirleri arasında görülebilir. Bu yıldıza yapılan bir seyahat veya bu yıldızdan güç çekmek haliyle bu konuların etrafındaki toplumsal ve grupsal karma ile de yüzleşmenizi sağlar. Günümüz insanı için bu yıldızın tesirinin dengelenmesinde Ruhsal Vazifeli insanların (İnisiye ve Veliler, Sadıklar ve Hafızlar) özellikle cinsel ve majikal pratiklerde farkındalıklı hareket etmesi önem taşıyor. Ruhsal Cinsellik konuları ile ilgili çok önemli dersler de barındıran bu yıldızın etkisinin hayırlı bir yöne dönüşmesinde Plüto Akrep kuşağının Cinselliği Ruhsallaştırması ve Öz Hakikatine erişmesi önemi bir güç olacaktır. Bu bir neslin Dünya’nın üzerindeki Karmayı nasıl iyileştirebileceğine güzel bir örnektir. Algol yıldızında birikmiş karmanın negatif doğası aslında Ataerkil Tarım Toplumunun ortaya çıkması ile birlikte Kadının bastırılmasına dayanmaktadır. Bu açıdan Algol feminist hareketler için de kuşkusuz güç sağlayan bir unsur oluyor.

Yıldızlararası seyahatlerinizin anlamlı ve hakikate uygun olabilmesi için, yıldız tesiri içinde geçirdiğiniz süre zarfında Fiziksel Dünya’da da ilişkileriniz, eylemleriniz, işiniz ve toplumsal gücünüz uyarınca deneyimler içinde olmanız da önemlidir. Bir yıldızın içinde bu şekilde sadece 10 dakikalık bir astral seyahat yapmazsınız. Bu belki bir dönemin başladığını size işaret eden bir görü olabilir ancak. Asıl görü hayat deneyiminizde her daim açık olan Esas Varlığın Gözüyle size gelir. Bu gözü Tanrı katındaki varlığın da gözü olarak görebilirsiniz.

“Eğer gözünüz tek olursa, bütün bedeniniz ışıkla dolar” – Hz. İsa

Reklamlar

1 Comment

  1. Geri bildirim: tabletkitabesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s