Benötesi Şuur ve Işık Beden Simyası

Kundalini Enerjisi Kalp çakraya ulaştığı zaman kişi ruhsal boyutlara dair bir algılayış ve farkındalık geliştirmeye başlar. Ruhsallık bu aşamada gerçekten deneyimlenmeye, İlahi planlarla bağlantı kurulmaya başlanır. Bundan öncesinde yaşanan deneyimler genellikle psişik algılardır ancak bu deneyimlerin çoğu tamamen kavranamayabilir.

Kundalini Ateşi Kalp çakraya geldiği zaman Psişik-Astral-Mental enerjilerin içine Işık da dolmaya başlar. Bu ışık kendini bir çok şekilde gösterebilir ancak Işık doğası gereği her zaman yayılma ve nufüz etme özelliğine sahiptir. Işığın yanmasıyla birlikte kişi artık sadece kendisi için yaşamadığını, yaptığı eylemlerin büyük bir planda bir yere ve öneme sahip olduğunu farkedebilir. Ayrıca bu seviyeye gelene kadar kendi nefsaniyetinden ve egosundan bir takım parçaları bırakmasıyla birlikte Kalp çakra seviyesine gelindiği zaman kişilik ve kimlik açısından da büyük bir dönüşüm sürecinin başladığını söylememiz gerekir. Işık işlenerek en nihayetinde ilahi nura kadar dönüşebilir. Çakraların ideal hallere gelerek Işık ve Nur yaymasına yönelik çalışmalar da Astroloji ve Simya (Kundalini Yoga) birbirini tamamlayıcıdır.

Bu dönüşüm sürecinde kişilik ve kimlik sınırları erimeye başlar ve kişi kendini ben buyum ve böyleyim gibi tanımlamaktan ziyade, toplumsal konum ve grup içindeki işlevler önem kazanmaya başlar. Bir yandan deneyimin ruhsal bir karakter kazanması Gönülde yaşanan hizalanma ile bir vahdet ve sevgi bilinci getirir. Bu sevgi en nihayetinde negatif kalıpları, alışkanlıkları, taraflaşma ve aşırılıkları da erdemlere, şifaya ve hizmete dönüştüren en önemli unsurdur. Kalp çakra ve Dünya’nın merkez çakrası birbirine bağlıdır. Bu bağlantı sayesinde yaşama gelirken veya kendi kararlarıyla üzerimize aldığımız karmik ödevleri doğrulukla görebiliriz.

İlahi Işığın en önemli özelliklerinden biri nüfuz etme özelliğidir. Karanlık gördüğü zaman aydınlatır ve olumsuzluk gördüğü zaman şifalandırır, değiştirir veya dönüştürür. Ancak bu insani seviyede kişilerin eylemleri içinde kendini gösterebilir. Nurani akışın doğasında da sevgi önemli bir özelliğe sahiptir. Çünkü koşulsuz sevgi mesafeyi kaldırır ve eylemleri doğru bir yola yöneltir. Aynı zamanda kişiler ve gruplar arasında uyum ve birlik olmasını sağlar.

Nar’dan Nur’a dönüşümde eski hatalar için kendimizi bağışlamamız ve yeni daha doğru alışkanlık ve davranışlar sergilememiz Ben Ötesi bir bilinçte yaşayan ruhsal varlığın da ihtiyacıdır. Özellikle ruhsal durumun ve vazifenin çok önemli olduğu durumlarda kişinin toplumsal karması bedeninde de rahatsızlıklar, ağrılar, seğirmeler yapabilir. Bazı rahatsızlıkların geçmesi için Evrenin kişiden talep ettiği bir vazifeyi tamamlamak da bulunabilir.

Ben ötesi varlık seviyesinde farkındalık kişinin varlık amacının gerçekleştirilmesi ile doğru orantılıdır. Kişinin evrendeki gerek toplumsal gerek ruhsal konumunun bilmesinin kuşkusuz önemi büyüktür. Bunu anlamak için gerek Toplumsal Bilinç farkındalığı, gerek Ruhsal Aile ve Ruh Gruplarına dair farkındalık geliştirmekte fayda vardır. Ruh Aileleri Kundalini üzerinden birbirine bağlı bireylerin oluşturduğu gruplardır. Ezoterik Psikolojideki 7 Işın bu ruh gruplarının ana hatlarını çizen bir sistemdir.

1. Işın – Güç ve İrade
2. Işın – Sevgi ve Bilgelik
3. Işın – Aktif Zeka ve Nurani Akıl
4. Işın – Kaostan Düzene – Estetik ve Sanat
5. Işın – Somut Bilgi ve Maddiyat
6. Işın – İdealizm, İman ve Kendini Adama
7. Işın – Dönüşüm ve Hizmet Işını / Simya – Maji

Işınlar kaynaktan açılan Nurun maddi düzlemde yaşamı oluştururken birbirinden ayrılır. İnsanlar da sahip olduğu niteliklere ve astrolojik haritalarına göre bu ışınların durumları tespit edilebilir. Işınların durumlarını bilmek ve tesirlerini hayırlı hale dönüştürmek kişinin de evren ve toplumdaki yerinde doğru hareketleri yapmasına yardımcı olur.

Reklamlar

1 Comment

  1. Geri bildirim: tabletkitabesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s