Taç – 3. Göz ve Boğaz Çakraların Anatomik Yapıları ve Bağlantılı Tekamül Süreci

Mitolojide Shiva veya Horus gözünün açılması evrenin yok oluşuna sebep olur. Yok olan aslında arınan ve yenisiyle değiştirilen külüstür bir evren algısıdır. Çünkü bütün evrenin derinliklerinden geçilir Kundalini ile Haccın bu dolaylarında. Şuurun tekamülü İdrak ve İrfanın an ve an ötesinde kapsamlı, evrensel, çokboyutlu ve bütünlükçü bir şekilde hakikati görebilmesine de işaret eder. Bu aydınlanmanın ilerleyen safhasında ışığın çevreye paylışılması ve ışığın işlenerek çevreye nüfuz etmesi dikey yolda ilerlemeyi de garantiye alır.

Aslında bu Hakikat gözünün açılması durumunun mantıksal bir sonucudur. Hakikat gözünün açılması krizli ve sancılı bir süreçtir çünkü size ve insanlara yalan söyleyen herkesle, bütün entrika, dolap, kumpas, komplo teorileri, gizli saklı art niyetler bütün iblislerle her şey ile yüzleşirsiniz. Şeytanla mühletinizin bitmesi gerekir. Boğaz çakra manevi ilimlerin de açıldığı yerdir ve Brahmanadi kanalında doğru bir seyir yapmak için Gayb ilimleri Ehli kişilerden ve Alanlardan maddi ve manevi yollardan alınarak ilerlenmesi makbüldür. Hakikat gözünün açılmasında İlahi Hakikatler esrar perdelerinin arkasında gizlidir. Merak ve tevazu bu yolda kanatlanma sağlayabilir. Ancak bu perdelerden geçilerek Doğru Yol (Sırat-el Müstakim, Brahmanadi) üzerinde ilahi şehadet samimileşebilir muhabbet de mizahi durumlara da sebep olmuyor değil. Şeytana pabucunu ters giydirirken 

Bu göz sadece algılayan değil aynı zaman tesir eden de bir gözdür, illüzyonları yokeder. Bakışı bile çok delici ve yakıcı olabilir. Bu Nurun çoğunlukla insanların dengesizliklerinin ve yalanlarının açığa çıkardığı görülür. Ancak bununla kalınmaz ve özden gelen potansiyel gelişim göstererek bir çok da problemin çözümüne ve gelişime de şahit olurken tekamülümüz ilerler. Keza kısır döngüleri ve olumsuzluklara şahit olmamız onları çözmemiz için gelir. Şuurun gelişiminde toplumsal özveri de kapsamı tutabiliyor. Bunda ilk adım bütün günahlarla ve illüzyonlar ile yüzleşmektir. Gönül gözünün açılması kişiyi karanlıkta görmeye hazırlar ve Boğaz çakra seviyesinde form görüsü kaybedilebilir, bu sayede formun sınırlarının kalkması ile Zaman ve Mekan sınırlarını aşacak Atmik varoluş organizması ve içindeki organlar açığa çıkar. Burada Toplumsal Realiteler ve Kollektif Bilinç yapıları ve bunların içinde işleyen kurum ve insanların yanı sıra Ruhsal ve İlahi Hiyerarşilerle, Veliler, Nebiler, Kutb-u Azam, Ustalar, Yükselmiş Ustalar, Tarikatler ve Melekler Düzeni ile de tanışılabilir ve irtibat kurulabilir. Gezegen, Yıldız, Hizmet ve Eğitim kapıları vardır. Öğrencilik ve öğrenci kalabilmek burada çok önemlidir çünkü eskinin hatalarını bırakmak, şimdiye dönmek ve geleceğe dönük hareket edebilmek zamansal kilitlerin de açılabilmesi için çok önem teşkil edecektir. Kundalini, Şifa, Yoga, Tantra, Astroloji, Tarot, Simya, Kabala, Tasavvuf, Edebiyat, Sanat, Felsefe ve Bilim ile uğraşmak, beslenmek ve üretmek ruhsal varlığın ifadesinde önemli bir terbiyedir. Boğaz çakra geliştiğinde ruhsal terbiye saf bir şekilde oturduğu için Vishudda Çakranın kelime anlamı Saftır.

Boğaz çakrada tekamül yolculuğunda uygun bağlantıları kurmak Dünyadan çıkmak, Dünyada kalabilmek ile Uzay boşluğunda kaybolmak kadar Doğruluk ve İrfan yolundan şaşmamak için önemli bir mevzu olur. 3. Göz burada her zaman karar veren, niyetlenen, imgeleyen, aktif bir şekilde manevi boyutta eylemlerde bulunan kişinin şuursal merkezidir. Burada en nihayetinde gelişim göstermiş olmak için holistik bir algıya sahip olmak şuursal gelişimde önemli bir konu olur. Manevi planda İnisiye Ustaların hakikatten haber veren okulları vardır ve bağlantı hayatlarınızda bir şekilde rehberlik almanızı sağlar.

3. Göz Tılsımlıdır ve Nazar boncuğu gibidir. Dediğini yapan ve şakası olmayan bir gözdür ve açılması enerji yüklemeleri ile olmaz, ama yine çok boyutlu bedenin çeşitli kısımları şifalanabilir ancak bazen de dışardan bilgi alınması ve içerde yenilikler oluşturmak dönüşümler yaparak işlemek 3. Gözü geliştirir ve açar. 3. Göz deneyimlerinde fiziksel edimler, meditasyonlar ve bilinç seyahatleri de nefes almak gibidir. Geçmiş yaşamların karmasına göre yıllar sürebilir. Vicdani Adalet borçlarını kapatmadan İlahi Hakikat ve Adaleti temsil eden Arketiplerden Ma’at bu gözün açılması için Kalbe yerleşmez. Boğaz çakra bütün Maddi ve Manevi yapıları arıtmadan ve onarmadan Hakikat Gözünün açılması durumunda ancak toksinlerle karşılaşılır. İlahi basiret sahibi bir gözün Karmik toksinlerin her birini temizleyecek hikmete de gelmesi gerekir 3. Gözün tam açılması için. Bireysel toksinlerle uğraşır halden çıkıp ilerleyen görülerde Toplumsal Karma ve hatta İlahi Karma ve Vazifelerle daha da geliştiğini görmek bir yandan da İnsan-ı Kamil’in ihtişamına şahit olmaktır.

Bu yolculuk her zaman bulunduğunuz yerden yaptığınız edimlerinizle devam etmektedir.

Nurunuz bol olsun.

Reklamlar

2 Comments

  1. Geri bildirim: tabletkitabesi
  2. Geri bildirim: Nemo Pan VITRIAD

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s