Meditasyon Sanatı – Atölye

Meditasyon varlığımızın bütünlüğü ile farkındalığına varmamız, evreni ve yaşamı anlamamız ve kendimizi geliştirmemiz yönünde yapabileceğimiz en etkili eylemlerden biridir. Her meditasyon hayatımızda önemli kapılar açabilecek bir eylem olma potansiyeline sahiptir. İradenin güçlenmesi, negatif karmanın çözülmesi, erdemlerin gelişmesi, mevcut problemlere çözüm yollarının bulunması, çokboyutlu yönlerimizin ve yeteneklerimizin gelişmesi meditasyonla mümkündür. Neredeyse sonsuz yararı ve yapılma şekli olan meditasyondan hayatımızda ne kadar etkili yararlanıyoruz?

Günümüzün toplumsal ihtiyaçları gözönünde bulundurulduğunda, meditasyon çoğu kişi için özellikle yaşamdan tatmin olma yönünde artık bir gereklilik kazanmakta. Düzenli olarak meditasyon yapmak ruhsal deneyimlerin önünü açar ve böylelikle hayat tatminini sağlar. Bu deneyimler kişinin hayatında önemli dönüşümlerin olmasını da yanında getirir. İzafiyetten mutlak bilince doğru içsel bir hac yolculuğu olarak görebileceğimiz meditasyonun hakkını vermek bir sanattır.

Tanrı ve Meleklere, Evrensel Kanunlardan Sembollere, Elementlerden Çakralara, Objelerden Felsefi değerlere aklınıza gelebilecek herşeye meditasyon yapılabilmektedir. Meditasyon en nihayetinde odaklanılan nesne ile meditasyon eyleminde bulunan kişinin birlik yaşamasını sağlar. Böylelikle bir çok çeşitli bilgi üretilebilir, bedende şifalanma veya hayatta dönüşüm sağlanabilir. Meditasyon sırasında yapılabilecek ve meditasyonla sağlanabilecek şeyler bu kadarla da sınırlı değildir.

Atölye çalışmamızda meditasyonu genel olarak ele alacağız. Meditasyona başlamadan sağlanması gereken belli başlı şartlarından ve kişinin bu yolda yaşadığı tekamül sürecinden bahsedeceğiz. Meditasyon konusunda önemli olan temel prensipleri ve kavramları da işleyeceğiz. Hem Doğu hem Batı hem de Sufi meditasyon gelenekleri ile birlikte meditasyon çeşitlerini ele alıp bunlardan bazılarını uygulayacağız. Etkili meditasyon yapmanın önündeki engelleri nasıl kaldırabileceğimiz yollarını da açacağız.

Bütüne ve Öze doğru bir yolculuk…

İletişim
e-mail: melihaksoy36@gmail.com
tel : 0541 212 46 42
Facebook : Sağlıklı Şifacılık

Etkinliğimiz yeterli katılım sayısı olduğu sürece tekrarlanacaktır. Yeterli katılıma ulaşıldığında tarih ve yer bilgisi bildirilecekir. Lütfen haftanın hangi günlerinde ne saatlerde uygun olduğunuzu belirtin.

Reklamlar

2 Comments

    1. Meditasyona genel bir bakış var bu atölye çalışmasında. Meditasyon sürecinde sağlanması gereken arınma, konsantrasyon, halleri tanıma gibi durumları ele alacağız. Zihnin yapısını ve şuurun/enerjinin doğasını ve işleyiş yasalarını bilmek de bu yolda çok önemli oluyor.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s