Toplumsal Konuları Şifalandırmak

Toplumsal konularda şifalanmaların gerçekleşebilmesi, her bir bireyin özverisi ile mümkün olmaktadır. İnsanın yaşadığı şuur açıcı ruhsal deneyimler bir noktadan sonra deneyimin sadece kişiyi tek başına ilgilendiren bir mesele olarak değil, birlik hallerini de kapsadığını ve ilgilendirdiğini gösterir. Bulunduğumuz topluluklarda ve Dünya’da olan olumsuzluklardan her birimiz payına düşeni almaktadır.

Dünya ve toplulukların ortak karmik yüklerinin çözülebilmesi için bu yükler bireyler arasında pay edilir ve herkes kendi kapasitesi ve konumu ölçüsünde bu sorumluluğu vicdanen alabilir. Bunun farkında olduğumuz zaman ne kadar sorumlu olduğumuz ve neler yapabileceğimiz de anlaşılır. Vicdani muhasebeler yaparak kendi payımıza düşen noktada karmayı yeniden düzenleyerek topluma hizmetimizi yapabiliriz.

Toplumsal karmadan payınıza düşeni anlamak için bakabileceğiniz bir kaç alan vardır

– Toplumdaki Konumunuz
– Yetenekleriniz
– Eğitiminiz
– Eğilimleriniz
– Mesleğiniz ve Çalıştığınız Yer
– İçinde Bulunduğunuz Grupların Odaklandığı Konular
– Tespitleriniz ve Gözlemleriniz
– Durumdan duruma farklılık gösterebilecek başka maddeler eklenebilir

Bu maddeler bir çok şekillerde toplumsal karma ile olan ilişkinizi ve taşıdığınız yükü belirlemenize yardımcı olabilir. Bunu belirledikten sonra bir konu ile ilgili (savaş, suç, adaletsizlik, eğitim, refah, erdemler, değerler, idealler, terör, devlet yapıları, azınlık meseleleri, ahlak, profesyonel konular vs.) toplumsal karmaya önce kendi eylemleriniz ve düşüncelerinizle doğrulayabilir ve bundan sonrasında gerek ilişkilerinizde gerek kollektif şuurda şifalandırmaya başlayabilirsiniz. Zaman zaman toplumun şifalanması için dualarınızın yanı sıra ayrı meditasyon ve şifa çalışmaları yapabilirsiniz.

Kendinizi sistemin içinde doğrulamanız bu konunun şifalanması için uygun olan ışık akışının sabitlenmesini ve dengelenmesini sağlayacaktır. Özellikle kendinizde bu türden bir şifalanma yapmanız ve toplumsal konulara dair farkındalığınızı ilerletmeniz, örnek alınan bir kişi rolüne bürünmenize sebep olur ve bu da şifanın toplumda yayılmasını sağlar.

Uygulamayı şöyle yapabilirsiniz,

– İlk önce topraklama yapın ve nefesinizi takip ederek düzenleyin ve rahatlayın. 3. Gözünüze veya Kalbinize merkezlenin.
– Uyumlu olduğunuz bir şifa enerjisini aktifleştirebilirsiniz (Reiki, Mor Alev, Evrensel Enerjiler). Yükselmş Ustalar ve Meleklerden de yardım ve rehberlik alabilirsiniz. (Başmelek Haniel, Tzadkiel, Gabriel, Raphael, Sandalphon, Metatron, Michael ve diğerleri)
– Bireysel alanınızı terketmeden, Toplumsal alana yayılın.
– Toplumsal alanı gözlemleyin ve gelen enerjileri ve bilgileri yorumlayın.
– Toplumsal alanda önemli olan bir konu seçin ve bu konuya yoğunlaşın.
– Bu konuyu olabildiğince geniş kapsamlı olarak düşünün, burada bütünün hayrı için en uygun olan görüşü araştırıyoruz; Geçmiş-Gelecek ekseninde bakın, şimdi neler oluyor bu konuyla ilgili, insanlar ne düşünüyor, kaç farklı görüş var, bu görüşlerin birbirleri ile olan ilişkisi nasıl, mevcut problem çözülmezse bu ilerde nelere yol açabilir, mevcut problemin çözülmesi için neler yapılabilir? Gibi sorularla konuyu geniş kapsamlı ele alın ve hakimiyet kurun.
– Şifa ve Melek Enerjilerinin konuyu zihninizde nasıl işlediğine şahit olun.
– Işığın ve şifanın sizden topluma yayıldığını ve toplumsal alanı şifalandırdığını, insanlara farkındalık getirdiğini imgeleyin.
– Tekrar kendi alanınıza dönüp topraklama yapın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s