Venüs Astral Alanı ve Netzach (Zafer)

Venüs gezegeninin astrolojik yayınları Boğaz ve Sakral çakramızı rezonans yoluyla etkilerler. Venüs gezegeninin sembolü Haç üzerindeki Çemberdir. Çember formu sonsuzluğu ve böylece ruhsallığı temsil ederken, Haç madde ve 4 elementi temsil eder. Ruhun maddi realite üzerine çıktığı yerdir.

Sakral çakra insanlarla ve evrenle enerjetik bağlarımızı kurduğumuz yerdir. Bir kişiyle bağ kurabildiğimiz gibi doğayla ve toplumsal alanlarla da bağ kurabiliriz. Boğaz çakramız da Üst-Mental seviyeye tekabül eder ve Ruhsal Akıl ile temas kurarız. Boğaz çakranın gücüyle ruhsal seviyede iletişim kurabiliriz. Ayrıca ruhsal bilgi, üretkenlik, yaratıcılık veya ilham akışında Boğaz çakra büyük önem teşkil eder.

Venüs gezegeni Kabala Hayat Ağacında Netzach sefirasına tekabül eder. Netzach sefirası Ruhsal Benliğimizle olan ilişkimizi gösterir ve psişemizde Pagan Pantheonlarının alanlarını gördüğümüz bir yerdir. Ayrıca periler ve doğa ruhları da burada bulunur.

Bu sefirada Sevginin bir çok halini deneyimler ve öğreniriz. Ruhsal Sevgi, Koşulsuz Sevgi, Merhamet, Arkadaşlık, Dostluk, Aile-İçi Sevgi, Kardeşlik, Ebeveyn-Çocuk ve Cinsel Sevgi gibi bir çok çeşit örnek verebiliriz. Bu alanda duygularımız ve düşüncelerimizin arasındaki dengeyi yapabilir ve aklımızla duygumuzu uyumlu hale getiribiliriz. Bu şekilde duygularımıza hakim olur ve hayatımızda rahat bir akış yakalayabiliriz.

Bu alana geldiğinizde karşıt duygularla karşılaşabilirsiniz. Bu duyguların hangisini istediğinize siz karar verirsiniz. Olayların iki yönünü de görebilirsiniz ve duyguların doğasını anlayabilirsiniz.

Venüs gezegeni hem bireysel hem de topluluk seviyelerindeki ilişkilerle çok ilgili bir alandır. Aile, okul, şirket, millet, din, mezhep, ülke, gezegen gibi topluluklarla olan ilişkilerimizi ve bunların birbirleri ile ilişkilerini ve güncel durumlarını da anlayabiliriz. Böylece içinde bulunduğumuz topluluğun problemlerini ve bu problemlerin nasıl çözülebileceğini ve bunun için sağlayabileceğimiz katkıyı görürüz.

Bu açıdan Venüs hem ahlak, iş veya fedakarlık gibi topluluk içinde ilişkilerimizde düzen ve uyum oluşturan kavramları hem de çekim, yaratıcılık, cinsellik, aşk, güzellik, din, bilim veya sanat gibi konuları işleyebileceğimiz bir alana sahiptir.

Evlilik ve Aşk konularında Başmelek Haniel’in altındaki Sevgi ve İlişki meleklerine danışabilir ve manevi destek alabiliriz. Bu melekler Aşk, aile, ev ve toplumsal ilişkilerin şifalanması için yardımcı olurlar. İlişkilerinizde problemin neden kaynaklandığını ve nasıl çözümlenebileceğini öğrenebilirsiniz.

Burada yaşamımızı ruhsal açıdan düzenleyen çekim ve karma yasasının nasıl işlediğini görebilir. Yaşadığımız deneyimleri neden kendimize çektiğimizi anlayabilir. Böylece insanlarla, toplumla ve dünya ile daha olumlu deneyimler yaşabilmek ve besleyici olabilmeyi öğreniriz.

Bu alanlarda parça bütün ilişkilerini görürüz. Kollektif bilinç ile bireysel bilinç arasında etkileşimler başlar ve arketiplerle tanışırız, bu Holistik anlamda Birlik deneyimini tam anlamıyla yaşayabilmemiz için uygun bir alandır.

Venüs alanında psişik algılayış, sezgisel akıl ve evrenin her yerine yayılmış olan gizli aklı anlayabileceğimiz bir eğitim alanı bulunmaktadır.

Soyut bedenlerimizle Hepimizi bir arada tutan ve kollektif alanları oluşturan unsurları görür ve manevi atmosferi hissederiz. Bu açıdan geniş alan kaplayan sezgilerimizi Venüs’ün astral alanında bulunan sezgisel okullarda geliştirebiliriz. Bazen içinde bulunduğumuz toplulukların ortak duygu ve düşüncelerini üzerimizde taşırız ancak bu enerjilerin doğru anlaşılması ve dengelenmesi gerekebilir. Bu duygular anlaşılmadıkları zaman Anksiyete, Kaygı Bozukluğu, Yabancılaşma, Hapiste Kalma veya Korku gibi duygusal durumlar oluşturabilir. Bu alanda temizlik yapılabilir.

Ruhsal Mantık, zamanın içinde hareket devamlılık yapan işlerle olur. Burada yaptığın iş de kandırmadan ilerlemektir. Bu yüzden zararlı olanların artık çıkarılması gerekirken sadece alana girmediklerini artık çıktıklarını da görmen mümkündür artık.
Netzach (Zafer) Sefirasının Tekabülleri

svadnetzTanrı İsmi : YHVH Tzabaot
Başmelek : Haniel
Melekler Korosu : Elohim
Assiah Alemi : Nogah – Venus
Duyguları : Sevgi, Sağlamlık, Özgüven, Güven, Dirayet, Metanet, Ebediyet, Tanrının Ebediyeti
Ruhsal Deneyimi : Güzelliğin Zaferinin Görüsü, Ruhsal sevginin hayatın her yönüne nüfuz ettiğinin görülmesi.
Erdemleri : Bencil olmamak, Özgecilik
Günahları : Şehvet, Hırs, Zevk ve Rahat Düşkünlüğü
Majikal İmgesi : Güzel Çıplak Kadın
Majikal Formülü : AGAPE (93)
Sayısı : 7
Mineral ve Taşlar : Bakır, Zümrüt, Malakit, Pembe Kuvars, Zolsit, Yeşim
Hayvanlar : Güvercin, Kumru, Bülbül, Vaşak, Tavuskuşu, Kuzgun, Kuğu
Koku : Gül, Sandal Ağacı, Benzoin
İnsan Bedeni : Sol Kalça ve Bacak

Renkler
Atziluth : Amber
Briah : Zümrüt
Yetzirah : Sarıya Çalan Yeşil
Assiah : Altın Puanlı Zeytin Yeşili

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s