Şifa Çalışmalarının Etkili ve Kalıcı Olması için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifanın kalıcı olmasında sorumluluk şifalanan kişiye düşmektedir. Özellikle Biyoenerji, Regresyon, Aile Dizimi veya Bilinçaltı-Karma Temizliği çalışmalarında temizlenen Duygu ve Düşünce Kalıplarının tekrar oluşmamaları için dikkat edilmesi gereken hususları belirtmek istiyorum.

 

Değişim Direnci

Uzun yıllardan beri, özellikle çocukluktan kalma, tekrarlayan kalıplaşmış duygu-düşünceler üzerimize yapışabilir ve şifa çalışmalarından sonra geçici bir süre ortadan kalkmalarına rağmen, oluşan boşluğa taze ve yeni olumlu düşünce-duygu-inançlar konulmadığı zaman eski kalıba geri dönme durumu oluşabilir. Bu değişim direncidir ve şifa çalışmalarından sonuç alınmamasını sağlar.

Şifa çalışmalarının etkilerinin kalıcı olabilmesi için eski alışkanlıklardan feragat edilmesi ve yeni olanakların görülerek yeni alışkanlıkların oluşturulması gerekebilir. Şifa seanslarından sonra gelen enerji yükselmesini olabildiğince üzerimizde taşımak ve olumlu ruh halini korumak da önemlidir.

Eskiyi bıraktıktan sonra yeni olanaklar ve güzel olasılıklara dair fikirler ya seans sırasında şifacı tarafından ya da seansın akabindeki günlerde ilham yoluyla şifalanan kişiye gelebilir. Bunların not edilmesi, hatırlanması ve hayatta uygulanması şifanın kalıcılığını garantiler.

 

Şifa Çalışmalarına veya Şifacılara Bağımlı Hale Gelmek

Sürekli şifa çalışması yaptırmak ve böylece dış kaynaklı olumlu enerjiye bağımlılık geliştirmek kişinin kendi olumlu enerjisini üretmesinin önünü tıkar ve bu hayattan genel olarak tatminsizlik getirir. Böyle durumlarda şifa yaptıran kişiler sanki şifa çalışmalarını bıraktığı zaman prizden çekilmiş gibi hissedebilirler ancak bu sadece alışkanlık veya bağımlılıktan dolayı oluşur. Taze ve olumlu duygusal ve düşünsel alışkanlıklar geliştirmek ve hayatta gerçekten istediğimiz ve sevdiğimiz şeyleri yapmaya yönelmek olumlu hallerin kalıcı olması için aslında yeterlidir.

Şifayı çok olağan, sanki yemek yemek veya su içmek gibi otomatik bir alışkanlık haline getirmek Şifa çalışmalarının değerini yitirmesine sebep olabilir. Bu durumda kişinin ruhsal sağlığında ilerleme durabilir veya şifaya hiç ihtiyacı yokken emek ve zaman kaybı yaşanabilir. Böyle bir alışkanlık geliştirmek hatadır. Şifa her şeyden önce çokboyutlu açıdan sağlığımızı kazanmak içindir. Şifa çalışmaları etkilidir ancak etkili olmasını sağlayan en önemli faktörlerden biri etkilerine şahit olunmasıdır. “Ya iyileşmediysem” veya “Daha fazlasına ihtiyacım var” gibi düşüncelerle hareket etmek yerine, mevcut durumu sakin bir şekilde gözlemleyerek, etkilere ve oluşan değişimlere şahit olmak şifa çalışmasının etkilerinin somutlaşması ve enerjinin oturması için aslında çok önemlidir.

Şifacılara bağımlı hale gelmek güçten düşmek anlamına gelir ve bu şifa çalışmalarında en son istenen şeydir. Şifacıların belki en önemli görevlerinden biri danışanlarına hayatı göğüsleyecek gücü kazandırmaktır. Kendi kendimize mutlu olabileceğimizin bilincinde olmalıyız, kendimizi dengeye aldığımız ve olumlu düşündüğümüz sürece Hayat Enerjimiz sağlığımızı korumak için yeterli güce sahiptir.

 

Farkındalık

Şifa belli bir olumsuzluğun çözümü için farkındalıkla yapılması gereken bir uygulamadır. Sadece negatif enerjiyi temizlemek adına enerjiyle çalışmak duş almak ile aynı şeydir.

Özellikle enerji şifacılığında buna çok rastlamak mümkün. Özellikle Astral-Zihinsel alanda yapılan şifa çalışmalarında enerjinin her şeyi sanki sihirli bir değnekmiş gibi şifalandıracağı düşüncesi yanlıştır, enerji o an olumlu hissettirebilir ancak farkındalık yoksa bu sadece enerjinin akışıdır ve etkisi genellikle sadece o an içindir. Enerjinin ve emeğin gerçekten fayda etmesi için Şifalanan kişinin değişimin farkında olması, problemli olgu ile yüzleşmesi ve yerine net bir duygu-inanç-düşünce-alışkanlığın irade ile yerleştirmesi veya yerleştirilmesi gerekir. Zihinsel ve Astral-Duygusal alanda yapılan şifa çalışmalarında hedef alınan Duygu-Düşünce-İnançların ne olduğu bilinmeden değiştirmek mümkün olmaz.

Bu yüzden bilinçaltındaki negativitenin uyandırılması, yüzleşilmesi ve hayatı nasıl etkilediğinin anlaşılmasından sonra temizlik veya şifa mümkün olabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s