Bilinçaltını Şifalandırma

Başkaları üzerinde bilinçaltı ve bilinçdışı alanı şifalandırma çalışmalarına başlamadan önce kesinlikle kendi bilinçaltı labirentinde yolunuzu bulmuş olmanız gerekmektedir. Hem deneyimsel hem de teorik psikoloji bilgisi bu şifacılık alanında zorunlu bir şart koşulmalı, neyin ne olduğunu ayırt edebilmek ve dolayısıyla bilmek, sizi bu hassas alanda yanılsamalardan ve kör düğümlerden koruyacak yegane kurtarıcıdır. Nasıl Astronotlar Astrofizik biliyorlarsa, Psikonotlar da sağlam bir Psikoloji anlayışına sahip olmalıdır.

İlk etapta mümkünse bu alanda uzun zamandır şifacılık yapmış, deneyim ve bilgisinden istifade edebileceğiniz insanlar bulun ve onlardan eğitim alın ve seanslarını deneyimleyin. Çünkü bu alan çok hassastır. Denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış şifa yöntemlerini araştırıp öğrenmeniz gerekir. Zihinsel alanda etki gösterdiği iddia edilen bir çok şifa yöntemi ya tamamen etkisiz veya kaş yaparken göz çıkarabilecek büyük açıklara sahip. Burada sağduyunuzu kullanın ve şifa yöntemlerini ciddi bir teste tabi tutun. Sizi aklen ve kalben tatmin etmeyen bir pratik sistemi ne kendinizde ne de başkasında sağlıklı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Zihinsel alanlara müdahale edebilmeniz için kişinin bilinçaltına erişebileceğiniz şartların sağlanması gerekir. Hipnoz, trans ve bazı özel durumlarda bu mümkündür ve bu koşullar altında yapacağınız her değişiklik zihni ve kişinin hayatını bütünsel olarak etkileyecektir. Gündelik hayat bilinci herhangi bir kişinin bilinçaltına erişim yaparak sezgisel bilgi almaya uygun değildir.

Sadece sezgisel yetenek ve sevgi gücüyle başkalarına zihinsel şifa çalışmalarına kalkışmanın daha önceki bölümlerde bahsettiğimiz kanunlardan ötürü bir çok yan etkisi olabilir. Bir çok sezgisel durum anlamlandırılamadan, kelimelerle ifade edilemeden deneyimlenip geçiyor. Bunun sebebi sezgisel izlenimleri işleyecek yeterli zihinsel araçların ve kurguların oluşturulamamış olmasıdır. Bir takım sezgisel yeteneklerimiz halihazırda varken, bilgiye sahip olmadığımız durumlarda bu yeteneklerimizi doğru kullanmak tamamen şansa bağlı kalır. Zihinsel alan ise bilgi eksikliği durumunda tarif edilmesi mümkün olmayan bir çok unsur ile doludur. Şifanın gerçekleşebilmesi için ilk koşul şifalandırılacak durumun farkındalıkla tanınması ve teşhis edilmesidir. Bu olmadan niyet ne olursa olsun gücün boşa akması ve niyetlenen şifanın gerçekleşmemesi ihtimali çok yüksektir. Şifacılığın bu alanında gücü doğru noktaya yönlendirmek özellikle çok önemlidir.

Kendi üzerinizde de zihinsel şifa çalışmaları yapmadan önce bir çok yöntemi ve sistemi araştırıp incelemeniz, birbirleri arasındaki benzerlikleri ve bağları kurmanız karşılaştığınız durumları anlamlandırabilmeniz ve doğru yorumlayabilmeniz için size çok yardımcı olacaktır. Özellikle psikanaliz, hipnoterapi ve pozitif psikoloji alanlarında yapılmış çalışmaları okumak bu alan için size gerekli bilgisel donanımı kazanmanız için önem taşır. Ayrıca işin daha ziyade şifacılık yönüyle ilgilenen anlatımlara sahip olan Quantum Düşünce ve Parapsikoloji literatürünü de okumanız bu konu hakkındaki günümüze uygun tabirleri elde etmenize ve bu alana hakim olmanıza çok faydalı olacaktır. Doğum haritası okuyabilecek kadar Astroloji bilmek de kişinin zihninin nasıl kodlandığını ve nasıl bir yapıya sahip olduğunu anlamak için çok etkilidir.
Zihni şifalandırmak yeni bir şey değildir ve çağlardan beri yapılmaktadır. Bütün dinlerin ezoterik öğretileri, Yoga, Simya, Tasavvuf, Okkültizm, Şamanizm ve daha sayısız geleneklerin önemli bir kısmı Beden ve Zihnin şifalandırılması ve dönüşmesi ile İlahi Ruh için ideal bir araç haline getirilmesi üzerine kurulmuştur. Bu yüzden Ezoterizm, Raja Yoga, Kabala, Tarot, Tasavvuf ve Mitoloji gibi hem bu şifacılıkta kullanacağınız güçlerin hem de zihnin doğasını açıklayan ve evreni ruhun ışığında tasvir eden gelenekleri araştırmanız ve benimsemenizde de çok büyük bir fayda görüyorum. Şu bir gerçektir ki bütün bu öğretiler aynı Ruh-Zihin-Beden Bütünlüğüne getirilmiş farklı yorumlar ve pratikler barındırmaktadır. Bu yüzden kendi din ve kültürünüzün dışına çıkarak başka öğretileri de öğrenip birbirleri arasında bağlar kurmanız hem daha geniş hem de daha bütüncül bir algıya sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu öğretilerin hepsi büyük oranda birbirleriyle örtüşmektedir ve bu örtüşmeyi görmek ve böylece dinler ve kültürler arasında bütünleştirici ve birleştirici bir algının oluşması hem kendi bütünlüğümüz hem de gezegenemizin akıbeti için son derece yararlıdır.

Bilinçaltını şifalandırmanın bir sonucu maneviyat kapılarının açılmasıdır. Manevi kapıların açılmasıyla birlikte bir takım zihinsel, psişik ve ruhsal yetenekler de açığa çıkarlar. Ancak bu yetenekler kesinlikle amaç değil, maneviyatı deneyimleyebilmeniz için araç görevi görürler. Gözümüz olmasa nasıl önümüzü göremiyorsak, bu yetenekler olmadan da maneviyatı algılayamayız ve deneyimimize dahil edemeyiz, ancak fikir yürütebiliriz. Bu güç ve yeteneklerin de doğasına dair araştırmalar yapmanız ve insanların deneyimlerini okumanızı da tavsiye ederim.

Ama bu alanda çalışma yapabilmeniz için sadece bilgi ve yeteneklere sahip olmanız yetmez. Zihinsel alanda şifa yaparken kullanacağınız ruhsal ve zihinsel güç zihnin içinden geçerek şifa eylemini gerçekleştirecektir. Bunun için de zihninizin belli başlı bir takım şartları sağlıyor olması doğal olarak gereklidir. Zihinsel şifa çalışmaları için yeterlik belirleyen şartları kısaca şöyle sıralayabiliriz;

– Fiziksel ve Psikolojik olarak Arınma yapmış olmak.
– Zihinsel sakinlik
– Farkındalık ve Dikkat
– Zihinsel hakimiyet
– Hem bedensel hem de içsel seviyede temiz enerji akışı
– Zihnin içeriğinden haberdar olmak

Arınma ve Meditasyon çalışmaları tam olarak bu şartları sağlamak içindir. Düzenli olarak fiziksel ve zihinsel arınmaların yanı sıra meditasyon yaptığınız zaman bu şartları kısa sürede sağlayabilirsiniz. Zihinsel amaçlı meditasyon çalışmaları her şeyden önce zihinde sakin bir nokta bulmakla başlar. Ancak beden ve duygusal alanımız arınma ile temizlenmeden bu sakin noktada sabit kalabilmemiz çok mümkün olmaz. Ayrıca arınmamış bir enerji bedenin şifa ve meditasyon için yeterli enerji sağlaması durumu mümkün olmayabilir. Gücün bu noktada birikmesi ile farkındalık ve dikkat de artar. Bu sayede zihnininiz içeriğini görür ve zihniniz üzerinde hakimiyet kurarsınız. Değiştirmek istediğiniz unsurları değiştirir ve zihninizi arındırarak şifalandırıcı ruhsal güçler için uygun bir hale getirirsiniz.

Unutmayalım ki ancak kendimiz sağlıklı olduğumuz ve enerjimizi yönetebildiğimiz zaman başka birisine şifa çalışması yapabiliriz. Titreşim seviyemiz ve Çokboyutlu bedenimizin holistik olarak sağlığı ve gelişimi ile başka birisine şifa verebilecek yapıya sahip olabiliriz.

Zamanın güçleri ile birlikte aktığımız, Tanrı’nın yaratımını kapasitemizi her zaman geliştirerek anlama çabasında olduğumuz ve Tanrıyı, Evreni ve Doğayı hem meditasyon ile dinlediğimiz hem de bilimsel araştırmalarla zihnimizi terbiye ettiğimiz sürece zihinsel alanda şifa vermemizin önü açılır.

Bu alanda sağlıklı bir şekilde çalışabilmek için gerekli gördüklerim özetle şunlardır

– Kendinizi tanımak
– Zihnin ve Şuurun doğasına hem deneyimsel hem de teorik açıdan bilmek
– Zihni ve Şuur mekanizmalarını teorik bir şemaya oturtabilmek
– Zihnin bu alanda şifa yapabilmek için gerekli şartlara sahip olması
– Düzenli Meditasyon
– Psişik, Zihinsel ve Ruhsal yeteneklerin doğasını bilmek ve bu yeteneklere hakim olmak
– Şifa için kullandığınız yöntemleri bilmek
– Şifalandırıcı güçleri tanımak

Bütün bunları bir araya getirdiğimiz zaman Bilinçaltı, Bilinçdışı ve Zihinsel alanda şifalandırmalara hazırızdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s