Regresyon Süreci ve Sonuçları

Samskaralar aslında Ruhumuzun kıyafeti olan mevcut kişiliğimizi ve onun gölge yanını yani Negatif Egomuzu oluşturan izlenim ve kayıtları taşıyan yapılardır demiştik. Negatif ego geçmiş yaşamlarda enerjetik ve astral ortamlarda aşırı polarize olmuş, travmatik ve bastırılmış parçalanmış kişiliklerden oluşur. Bu yüzden mekaniktir. Kişilik illüzyonlardan oluşan bir kıyafettir ve bu negatif yüklü parçalanmışlık Hakikatin ve Birliğin ışığını perdelerler.

Samskaralar temizleyip dönüştürerek, hayatımıza entegre ettiğimizde, eski kişiliklerimiz de bütünlüğe ve birliğe gelir. Mide çakramızda kayıtlı olan öz-imaj kodlamaları, alışkanlıklar, İsmimiz ve soyismimizle bildiğimiz dünyevi kişiliğimizin ötesine geçerek kendimizi daha bütünleşmiş hissetmeye başlarız. Kaybettiğimiz parçalar tamamlanır. Bu süreçte Kalp Çakra yani Gönülde açılımlar olur. Çünkü aşağı çakraların dengeye gelmesi üzerine Gönlümüz daha sağlam bir temel üzerine yerleşmiş olur ve güçlenir. Regresyon için Gönül Gözümüzü açan bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.

Regresyonun ilk aşamalarında regresyon yapan kişi Esas Varlığı ile tanışabilir. Öte yandan kendini bir anda Şimdiki Kişilik, Geçmiş Kişilikler, Gölge ve Ruh arasındaki çatışmanın içinde kendini bulabilir. Kişi hangi yöne gideceğini kestiremeyebilir. Ancak doğru yöntemler ve doğru anlayış Ruhsal motivasyonla desteklenince içsel savaşın içinde bir çıkış yolu görülür. Bu aşamada kişi dirençle karşılaşarak illüzyonlar görülebilir veya kişi yaşadığı deneyimin etkisiyle sarsılabilir. Bu yüzden bu aşamada sürece ve evrensel yasalara hakim deneyimli bir terapist ile çalışılmasını öneririm. Ancak ilk çalışmalarda hitap edilen eski kişiliklerin şimdiki yaşama entegre edilmesiyle birlikte kişinin enerjisi dengelenir ve kişinin ışık kapasitesi artar. Bu aşamayla paralel olarak bazı içsel-ruhsal yetenekler açığa çıkabilir ve hayatta kadersel açılmalar da gözükebilir.

Regresyon terapisi ilerleyen aşamalarda ilahi enerjilerin bütünlüğümüze nüfuz etmesini sağlar. Regresyon çok kapsamlı bir ruhsal simya sürecinin önemli bir sütunudur. Samskaraların içeriğindeki kişiliklerimiz dengelenir ve esas benliğimizin içinde entegre olur. Dünyevi kişiliğimizin sınırlamalarından kurtulur ve Ruhsal varlığımızla yaşamayı öğreniriz. İçimizdeki kadın ve erkek kutuplaşması nötrlenir, cinsiyet ikiliğini aşmaya başlarız. Hem fiziksel hem de psikolojik sağlığımız olumlu etkilenir. Hayatımızda olumlu yönde köklü değişimler görürüz ve Ruhumuzun amacı önümüze açılmaya başlar. Karmamızın hafiflemesi bize bir çok alanda özgürlük getirir. Olayları kontrol etme becerisi ve güçlü bir irade kazanırız. Işığın artmasıyla birlikte ruhumuz da bütün ihtişamıyla açığa çıkar. Maneviyatın kapıları ruhsal yeteneklerle birlikte açılır. Ruh kavramsal bir olgudan da ileri geçerek artık somut deneyimimizin bir parçası olur.

Samskaralar Tanrıyla ve Gerçek Benliğimizle aramıza giren yapılardır ve illüzyonlar yaratarak bizi hakikatten uzaklaştırırlar. Samskaralar temizlendikçe Yaratan Tanrı, Allah ile olan bağlantımız güçlenir ve izafi mesafe kapanır, adeta bütünleşiriz. Dinlerin içsel özünü net bir şekilde anlar ve hayatın gizemlerini öğreniriz. En nihayetinde son samskaranın da şifalanması ile bütün illüzyonlar ortadan kalkar ve Gerçek Benliğimizle var oluruz. Nurumuzun tamamlanması sürecinde regresyonla ışığı benliğimize davet eder ve sabitleriz.

Bu samskaralar üzerimizde olduğu sürece bizi öldükten sonra dünyaya gerisin geriye döndürecek ağırlıklardır, çünkü içlerinde karmik yükümüzü de taşırlar ve vermemiz gereken derslerimiz vardır. Regresyonun önemli bir sonucu bizim karmik tekerden azad olmamızdır. Dinlerin içrek amacı bu çalışma ile gerçekleşir. Manevi boyuttan baktığımızda dünyevi yaşamımız eğer bir hapishane ise samskaraların içeriğindeki illüzyonlarımız da parmaklıklarımızdır. Regresyon çalışmalarının önemli bir sonucu maddi ve manevi yaşantımızda özgürlüğün kazanılmasıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s