Haftalık Toplumsal Şifa Çalışması

Son zamanlarda “Şifacılığı toplumsal alanımızda nasıl uygulayabilir ve olumlu değişim yaratabiliriz?” diye kendi kendime çok soruyorum. Bunu anlamanın aslında tek bir yolu var. Güçlü bir zincir oluşturarak ne yapabiliyorsak onu yapmak. Şifacılıkta bilinçaltına veya kişinin alanına girer ve oradaki olumsuz unsurları veya durumları ortadan kaldırır veya olumlu karşılıklarına dönüştürürüz. Dengenin kaçtığı yerlerde dengeyi buluruz veya blokajları açar, tortuları kaldırırız. Sağlık ve selamet yaşam enerjisinin fazlalığında değil; kararlı, uyumlu ve dengeli akışında ortaya çıkar. Şifada da bunu ararız ve bunu bireyler için yapabiliyorsak toplumlar içinde de yapabiliriz. Çünkü bireysel alanımız olduğu gibi toplumsal alanlarımız da vardır.

Bu soruları sorarken ülkemizdeki gerilim de maalesef bir artış göstermektedir. Bu da aslında sadece politik veya ekonomik nedenlerden değil, aynı zamanda ülkemizdeki manevi atmosferde gerek enerji boyutu gerekse ruhsal boyut olsun bir takım yaralar, dengesizlikler, kırılmalar, tıkanmalar ve tortulardan kaynaklanmaktadır.

Manevi alandaki bu sorunlar maddi alanda kendilerini şiddet olayları, saldırılar, bitmeyen terör, ekonomik çalkantılar, nüfus dengesizliği, üretim tıkanıklığı, gelir eşitsizliği gibi sorunlar başta olmak üzere Türkiye içinde deneyimlediğimiz türlü olumsuz durumlar ve olaylar olarak kendilerini göstermektedir.

Bu olaylar her geçen moralimizi daha da çok bozmakta ve bu manevi atmosferimizi zaman içinde daha da ağırlaştırmaktadır. Ayrıca bu enerjiler temizlenmediği sürece manevi alanımızda asılı kalmaya ve hem ülkemizi hem de ülkemizdeki her bireyi olumsuz etkilemeye devam edecektir.

Ortak bir niyet ile yapacağımız bir toplu şifa çalışması ile ülkemizin manevi atmosferindeki olumsuz enerjileri elimizden geldiği kadar dönüştürebilir, ülkemizin derin yaralarını iyileştirebiliriz ve uyum ve dengeyi getirebiliriz.

Bu sorunların çözülerek aşılması için ülkemizi bir birim olarak düşünüp onun yaralarını sarmak için her hafta Pazar akşamı yapılacak olan Toplumsal Şifa çalışmasına herkesi davet ediyorum. Ülke çapında her şeyden önce Birlik, Dayanışma, Barış, Sevgi, Güzellik, Adalet, Doğruluk, Hoşgörü, Denge ve Uyum bilincinin oluşması için oylama ile seçilecek olan toplumsal bir problemimi seçeceğiz ve hafta içinde de sebebindeki yaraları teşhis edeceğiz ve etkinlik sayfalarında birazcık da çözüm üretme gayretine girerek kollektif bilinci çözümcü yaklaşım ve olumlu düşünce ile besleyeceğiz.

Pazar akşamları yapacağımız çalışmada İlahi Işık, Sevgi, Evrensel Şifa Enerjileri ve Olumlu Düşüncenin yardımı ile bu problemin Bizim, Ülkemizin ve Bütünün En Yüce Hayrı doğrultusunda şifalanması ve dengelenmesi için niyet edeceğiz ve 30-45 Dakika boyunca Meditatif Şifa çalışması yapacağız. Yapacağımız ilk şifa çalışmasının ülkemizde son dönemde yaşanan terör saldırılarıyla ilgili olmasını öneriyorum.

27 Mart 2016  Pazar 22:00 – Terör ve Şiddete Karşı Barış

Bundan sonraki çalışmalarımız için de facebook sayfasında açık anket yapacağız.

Yapacağımız çalışmanın yönergelerini yakında etkinlik sayfası içinde ses kaydı ve metin paylaşacağım. Ses kaydı konusunda bu hafta için söz veremiyorum ancak ilerleyen haftalarda meditasyon yaparken yönlendirmeye ihtiyaç duyanlar için  bir ses kaydı kaydedeceğim ve etkinlik sayfalarında paylaşacağım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s