İlişkilerin Enerjetik Boyutu

Alex_Grey-Promise1Bir ilişkinin içeriği veya adı ne olursa olsun enerjetik boyutu yaşanan olay ve deneyimlerin ardındaki duygu, düşünce ve mana boyutunun temelini oluşturur.

Duygu ve düşünceler ilişki deneyimimizin büyük bir kısmını oluşturur ve deneyimlerimizi şekillendirirler. Duygu, düşünce ve hatta bedenimizi oluşturan kaba madde bile enerjinin farklı titreşim seviyelerinde ve formlarında tezahürleridir. Bütün bunların arasında enerjetik bedenimiz bir köprü ve temel vazifesi görür.

İki insan birbirlerinin enerjetik alanına girdikleri andan itibaren enerjetik alışverişler başlar. Kişisel ilişkilerimizde bütün çakralar kendilerine özgü bir şekilde ilişkide etkinlik gösterirler. İlişkilerimiz dahilinde yaşadığımız deneyimler de bu çakraların içeriklerindeki inançlara dayanan duygu ve düşünce yüküne göre şekillenir.

İlişkilerin enerjetik boyutuna dair önemli enerjetik yapılardan ilki auradır. Aura bizim kişisel sınırlarımızı belirler ve bu sınırlar dahilinde evrenle ve etrafımızdaki insanlar ile enerji alışverişine girmemizi sağlar. Korktuğumuzda veya tedirgin olduğumuzda aura kendini dışardan gelen enerjilere kapatır. Sevgi veya neşenin bulunduğu ortamlarda ise genişleyip yumuşar ve böylelikle etraftan gelen pozitif enerjilerden beslenmemizi sağlar. Aura Ferdiyetle ilgili olan Mide çakra aracılığı ile yönetilir. Aura bu bağlamda Ferdiyetimizin ışıltısıdır. Sen ve Ben ayrımının olduğu her alanda Auranın niteliği ilişkinin içinde belirleyicidir. Aurasında kaçak olan insanlar enerji parazitleri ve enerji vampirleri çekmeye yatkın olurlar, bu durum bir bakıma bizde bir enerji kaçağının bulunduğunu bize belirtir, enerjinizi emen kişi sadece bunu göstermekle görevli gibidir. Bunun yanı sıra ayaklarımızın yerden kesildiği veya çok derin sohbetlerin bulunduğu ilişkilerde auramız yerden yükselir. Böylelikle sizde sezgisel mantık yürüterek auranın farklı ilişki durumlarında nasıl bir halde şekilde veya renkte olduğunu anlayabilirsiniz.

İlişkiler içinde ikinci önemli yapı da çakralar arasında enerji aktarımları sağlayan eterik bağlardır. Bu bağlar çakranın temsil ettiği hayat alanı, enerji karakteri, farkındalık ve titreşim seviyesine göre ilişkilerimizin içeriğini oluşturan enerjileri, duygu ve düşünceleri taşırlar. Bu kordonların içeriğindeki enerjilerin niteliği ilişkinin gidişatına göre belirlenir. Bu kordonlar üç yolludur. Benden ona giden, ondan bana gelen ve ortak alan yani biz.

İlişkileri enerjetik yöntemlerle şifalandırırken bu bağlar üzerine çalışırız. Bu bağlar irade doğrultusunda koparılabilir, negatif yükünden arındırılabilir ve içindeki yük saf enerjiye veya başka enerjilere dönüştürülebilir, aktifleştirilebilir ve pasifleştirilebilir.

İnsanlarla aramızda duygusal ve enerjetik bağları kuran organımız Sakral Çakradır. Sakral Çakra ilişkilerin özellikle duygusal niteliği ve akışıyla ilgili çalışır ve su elementiyle ilişkilidir. Bu bağlar ile ilgili bir işlem yapacağımız zaman sakral çakrayı gözeterek yaparız. Sakral çakranın ilişkilerle ilgili önemli bir yönü de hayatımızda çekim kanununu çalıştırmasıdır. Yani bütünlüğümüzdeki duygusal yük ve karmik durumumuza göre bize bunları deneyimleyip çözebileceğimiz ilişkileri hayatımıza çeker. Özellikle hayat akışımızda bize eşlik eden insanların nitelikleri sakral çakramız içinde bulunan inanç kodlamaları ile belirlenir. Eğer içimizde kıskançlık veya terkedilmişlik gibi duygular varsa bu duyguların ifade bulacağı ilişkiler sakral çakramız tarafından çekilir.

Eterik kancalar çakralar arasındaki eterik bağlardan farklı olarak aşırı ve dengesiz duygu yüklerini taşımak için eterik bağlardan ayrı yapılar olarak ilişki bağlarına eklenebilirler. Kancaların eterik bağlardan farkı sadece çakralarla sınırlı olmaması ve herhangi bir organdan veya bedenin herhangi bir noktasından diğer kişiye bağlı olabilmesidir. Eterik kancaların varlığı genelde bir kişiye dair obsesyon, takıntılı düşünceler, derin ve kompleks duyguların sıklıkla ve kendiliğinden ortaya çıkması ile anlaşılabilir.

İhanet, takıntı, nefret, öfke, korku, şiddete maruz kalma, suçluluk, söylenmemiş sözler, kıskançlık, haset, haksızlık gibi durumlarda kancalar oluşabilir. Kancanın bağlandığı yer kancanın içeriğindeki duyguya göre belirlenir veya sezgisel yetenekler aracılığıyla bulunabilir.

İlişkilerimiz içinde önemli olan bir olgu da Sözleşmelerdir. Her ilişkinin bir takım belirgin ve gizli kuralları bulunur ve bu kurallar bilinçaltında ve akaşik kayıtlarda bir Sözleşme olarak tasvir edilir. Özellikle iki ve daha fazla kez tekrarlayan ve aynı şekilde sonuç alınan durumlar bu sözleşmelere kaydedilir. İlişkinin genel olarak kurallarını barındıran bu sözleşmelerde kişilerin birbirine dair inançları da bulunur.

Diyelim ki Ahmet ile Selim aynı yerde çalışan iki iş arkadaşılar. Selim sürekli işten kaytarma alışkanlığına sahip ve sürekli çay molasına çıkıyor ve bu durumda her zaman kendi işini Ahmet üzerine yıkıyor. Ahmet de çok çalışkan birisi ve işi çok önemsediğinden dolayı Selim’in işini farkında olmadan üzerine alıyor. Bu sahne bir kaç kere tekrarlanırsa alışkanlığa dönüşür ve sözleşmeye kalın harflerle kaydedilir. Ahmet zamanla bu durumdan sıkılır ancak iş ortamında kavga çıkmaması için Selim’e bunu yapmamasını ima eder ancak, sözleşmeden ötürü Selim bunu görmezlikten gelebilir ve Ahmet yine üzerine işle kalabilir. Böyle durumlarda sözleşme çalışması yapılarak bu maddenin geçersizliği akaşik kayıtlara geçirilir ve sözleşmeninin bu bölümü hayalgücü kullanılarak yakılır. Sözleşme çalışmaları hem ilişkilerde yeni deneyimlerin önünü açmak için hem de duygusal yükü boşaltmak için çok etkili bir yöntemdir.

Sözleşmeler maddelerine göre, alnımızda bulunan çekirdek kodlar alanına, auraya veya çakralara kaydolabilir. Özellikle bitmiş ilişkiler ve boşanmalardan sonra enerjetik boşanma ve sözleşme çalışmaları yapılması iki taraf için de çok rahatlatıcı olmaktadır.

Başka bir yazıda bu bahsettiklerim üzerinden ilişkilerimizi şifalandırmak için nasıl yöntemler uygulayabileceğimizi yazacağım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s