Merkür Retrosu Hakkında

Retro olgusunun ardında büyük bir hikmet vardır. Gezegenler retro yaptıkları zaman düz gittikleri süre boyunca ortaya koydukları şemalar ve denklemlerin bir de ters tarafından bakılarak sağlaması yapılır. Aslında evrensel zihnin kendini doğrulamak, işe yaramayan şeyleri ve fazlalıkları atmak için oluşturduğu düzenleyici ritmik bir mekanizmadır. Ritm kanunundan ötürü sarkacın her zaman bir de ters hareketi vardır.

Merkür retro harekete başladığı zaman dış dünyada çalışmayı bırakarak, iç dünyamızda çalışır. Bu yüzden Merkür Retrosu zihinsel olarak içe dönüş dönemini işaret eder. Kendimizle muhabbetimizi ilerletmemiz için en uygun zamandır. Bir çok kişinin büyük problemi aslında kendine hiç ilgi göstermemesinden, içsesini dinlememesinden kaynaklanır. İç dünyanıza yönelip yabani otları temizleyip, kendinizle konuşarak hayatınızda önemli olan herşey hakkında içgörü oluşturabileceğiniz bir zamandır. Kendinizle muhabbet edip içsesinizi dinlemezseniz Merkür Retroları üzerinizde yıkıcı etki yapar. Çünkü dışarısı içeriyi gösterir. Ama bu dönemde kulağınızı içeri yöneltirseniz debelenmek yerine, gerçekten karlı çıkarsınız.

Her kekelemeniz tıkanmış bir düşüncenizi, havada kalan her lafınız zihninizde asılı kalmış nereye gideceğini bilmeyen bir düşünceyi, her bozulan eşya size zihninizdeki yapılardan birinin bakıma ihtiyaç duyduğunu yansıtır. Son dakikada patlak veren her planınız içerde sağlamlaştırmanız gereken zihinsel boşlukları gösterir. Mekanizma böyle işlerken dışarıyla çok ilgilenmek evrensel akıntıya karşı ters kürek çekmek olur.

Hepinize olağanüstü içgörülerle çıkabileceğiniz bir Merkür Retrosu diliyorum. Yaratan kendinizle olan muhabbetinizi arttırsın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s