Mekan Arındırma ve Kutsama

downloadŞifa çalışmasının yapıldığı mekan hem fiziksel hem de enerjetik açıdan temizlenmiş olmalıdır. Pis bir mekana şifa enerjilerinin çekilmesi mümkün değildir. Eğer mekanda negatif enerjiler varsa çağrılan pozitif enerjilerle çakışabilir ve bu kuşkusuz bağlantı kurulan şifalandırıcı enerjilerin etkisini zayıflatır.

Mekan temizliği yapmak için bir çok yöntem vardır. Bunların arasında en bilineni Adaçayı tütsüsü yakmaktır. Tütsüleme her ne kadar etkili bir mekan arındırma yöntemi olsa da bazen yeterli değildir. Negatif enerjinin uzun süre asılı kalarak yerleştiği yerlerde bu enerjilerin defedilmesi veya dönüştürülmesi gerekir. Şifa çalışmaları sırasında salınan negatif enerji de bazen mekanda asılı kalabilir.

Yere tuz serpip süpürmek, sirkeli su ile yerleri paspaslamak, kutsal su hazırlayıp duvarlara püskürtmek, mekanı imajinasyon yoluyla topraklamak ve Altın Güneş ışınları ile yıkamak, arındırıcı özelliğe sahip ayet, sure ve duaları okumak veya Esmaları zikretmek mekan temizleyici çalışmalardır. Ancak bu arındırıcı çalışmaları ritüel, ibadet veya meditasyon şuuru yaparsak, manevi düzlemlerde tesir ettirebileceğimizi unutmayalım.

Mekanı arındırmak ve temizlemek mekanı şifalandırıcı ve pozitif enerjileri davet etmek için hazırlar. Mekanı ve içindeki objeleri ayrıca kutsayıcı çalışmalar yapmak mekanda daha etkili şifalanmaların vuku bulması için gereklidir. Pozitif enerjiler her mekana davet edildiklerinde gelirler, ancak kutsanmış bir yerde bulunmaktan ayrıca hoşnut olurlar ve etkileri kat be kat artar. Ayrıca içeri giren birisi de kutsal bir alanda bulunduğunu sezgisel olarak hisseder ve anlar.

Işık ve Sevgiyle

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s