Şifacılık ve Olumsuzluk

Şifacılık Olumluluk ile ne kadar alakalıysa Olumsuzluk ile de o kadar alakalıdır aslında. Olumsuzluklar olmasa Şifacılık diye bir şey olmayabilirdi. Çünkü Şifacılar olarak aslında işimizin büyük kısmı olumsuz yapıları olumluya dönüştürmek. Bu yüzden bir Şifacının Olumsuzlukları da bütün varoluş seviyelerinde tanıması gereklidir. Olumsuzluğun doğasını bilmez onunla yüzleşmez ve inkar edersek, onu nasıl şifalandırabiliriz.

Olumsuzluk bedensel seviyede bir Hastalık veya Sakatlık olabileceği gibi Duygusal seviyede Korku, Nefret, Öfke, Kalp Kırıklığı ve Umutsuzluk olabilir. Hatta Zihinsel seviyenin de kendine ait olumsuzlukları vardır ki bunlar Cehalet, Karamsarlık veya Yadırgama gibi çok çeşitli formlarda önümüze çıkabilirler.

Bazıları bu kadar basit olmayıp kompleks yapılar oluştururlar ve bunlar adeta bir ağaç gibidir, köklerine kadar inilmesi gerekir.

Etkili Şifanın formülü meseleleri kökünden çözmektir. Aksi taktirde hiçbir mesele Şifalanmaz, bir rahatlama hissedilebilir ama sorun tekrarlayacaktır. Bunun için de olumsuzlukların doğasını çok yakından tanıyor olmak gerekir.

Eğer bir Hastalığın asıl sebebi kalpte kilitli tutulan bir öfkeden kaynaklanıyorsa bu Öfke ile yüzleşilmezse, kişinin bedenine ne kadar enerji akıtılırsa akıtılsın, isterseniz en güçlü enerjiyi akıtın, hatta toplu şifa yapın, kişi öfkesinden vazgeçmedikçe o hastalık çıkmayacaktır. Bu durumda kişinin hastalığının kalpteki öfkeden kaynaklandığı da bilinmiyorsa Şifa çalışmasında başarılı olunması neredeyse imkansızdır.

Unutmayın ki hiçbir problem onu oluşturan bilinç seviyesinde ve ondan daha alt bir seviyede çözülmez. Bu yüzden olumsuzlukları tanımak için de onun kalıplarından çıkmak ve gözlemlemek gerekir. Doğru teşhis üzerine yapılan şifa çalışmalarının da rastgele yapılan şifa çalışmalarından çok daha etkili olacağı tartışmasızdır.

 

“Işık eğer onu karanlıkta yakıyorsak iş değeri kazanır.”

Işık ve Sevgiyle

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s