Zikir, Olumlama ve Mantra

Zikir, Olumlama ve Mantra çalışmalarınızın daha etkili olmasını istiyorsanız 3, 7, 33, 49, 72, 108 veya 462 kere tekrar etmeniz enerjinin daha güçlü çalışmasını sağlar. Bu sayılar Okkültizmde ve Dinlerde hususi önem taşıyan sayılardır.

Bu adetlerde yapılan tekrarlar zihninizde zikrettiğiniz Esmanın, Mantranın, Formülün veya Olumlamanın belirgin bir şekilde bilinçaltına gönderilmesini ve zihin tarafından öncelik verilerek işlenmesini sağlar. Buna somutlaştırma denir.

Bir kere zihinde somutlaştırma yaptıktan sonra iki kere daha aynı adette zikir yaparak üçe tamamlarsanız, şarj etmiş olursunuz.

– Bir örnek olarak kendinize kazadan, şerden ve negatif enerjilerden Koruyucu bir kalkan yapmak istiyorsunuz. Bunun için Allah’ın 99 Güzel isminden el-Hafız esmasının koruyucu gücünü arkanıza alabilirsiniz.

“33 x Ya-Hafız”

Ama kesin ve güçlü bir koruma istiyorsanız 99 kere (33×3) Ya-Hafız zikri yaparsınız. En güçlü ve kalıcı korumayı yapmak için El-Hafız esmasının Ebced değerinde adedini 3 ile çarparsınız.

– Başka bir örnek olarak diyelim ki, sesinizi güzelleştirmek istiyorsunuz. Bunun için Hint geleneğindeki Mantra sistemini kullanacaksınız. Hintler mantralarını genelde 108 kere zikrederler. Müzik ve sanat yeteneği kazanma gibi konularla Tanrıça Saraswati ilgilenir ve Bija (Tohum) Mantrası EIM’dir. OM, YAM ve HAM çakra mantraları ile de sesinizin kontrolünü arttırır, kalpten duygu yüklü bir ses sahibi olur, ifade gücünüzü arttırır ve boğazınızı açarsınız. Bu durumda aşağıdaki mantrayı kullanabilirsiniz.

“Om Ham Yam Eim Saraswati ye Namaha” x 108

Bu sesinizin güzelleşmeye başlaması için yeterlidir. Bu turu iki kere daha yaparak 3’e tamamlarsanız çok kısa zamanda kesin sonuç alırsınız.

Bu yöntemi “Ben başarılıyım ve hayatımdan memnunum”, “Hayat bana sevgi ve ışıltıyla geliyor”, “Huzurlu ve sakinim, kendime güveniyorum” gibi her türlü olumlamayı güçlendirmek için de kullanabilirsiniz.

‪#‎okkült‬ ‪#‎din‬ ‪#‎zikir‬ ‪#‎esma‬ ‪#‎esmaülhüsna‬ ‪#‎olumlama‬ ‪#‎mantra‬ ‪#‎formül‬‪#‎maji‬ ‪#‎tesbih‬ ‪#‎koruma‬ ‪#‎negatif‬ ‪#‎enerjiler‬ ‪#‎ses‬ ‪#‎güzellik‬

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s