Çakraları Birlikte Çalıştırmak

İki veya daha fazla çakrayı aynı anda çalıştırmak türlü enerji işlemleri yapmanızı sağlar. Bu olguya hem müzikal açıdan hem de çakraların özelliklerine göre yaklaşabilirsiniz.

İki çakrayı aynı anda çalıştırmak için yapmanız gereken tek şey ikisine aynı anda odaklanmaktır. Bu başlarda zor gözükebilir ancak çakralardaki enerji yükünden ötürü aslında çok kolaydır. Bir kaç deneme yaptıktan sonra bunun ne kadar olduğunu anlayacaksınız. Çakralarınızı aynı anda çalıştırırken onlara niyet ile emir vermeyi de unutmayın. Ör: “Vücut ısımı yükseltmek için mide ve kök çakramı beraber çalıştırıyorum.”

Çakra birleşimlerini normalde kimyadaki karışımlar olarak görebilirsiniz. Ancak bazı çakra kombinasyonlarının kilit işlevleri vardır. Nasıl Hidrojen atomu patlayıcı ve Oksijen atomu parlayıcı özellikler gösteriyor, ancak ikisi birleşik oluşturduğunda söndürücü etkisi olan Su açığa çıkıyorsa. Bu kilit birleşimlerde çakralar birleşik gibi davranabilirler. Bu birleşimleri başka bir konuda açıklayacağım.

Şu an için çakraları karışımlar gibi düşünelim. Şimdi size her bir çakranın başka bir çakra ile beraber çalıştığında diğer çakrayı nasıl etkilediklerini tek tek açıklıyorum.
engraved_chakra_disc7

Kök (Mooladhara) Çakra ile bir diğer çakrayı beraber çalıştırırsanız, o çakrayı

– Topraklar
– Isıtır
– Besler
– Aktifleştirebilirsiniz

Kök çakra mevcut enerjileri yükseltir ve beden seviyesinde gözükmesini sağlar. Ancak bu çakranın enerjisi çok somut ve sıcak olduğundan dolayı hassas çakralarınızı (Kalp, Boğaz, 3. Göz, Taç) aktifleştirmek ve beslemek için kullanmayın. Kök çakranızı daha güçlü aktifleştirmek için Moola Bandha adlı yoga tekniğini araştırabilirsiniz.

sacral-chakra

Cinsel (Svadisthana – Sakral) çakranız ile bir diğer çakrayı beraber çalıştırdığınızda, o çakranın

– İçindeki duyguyu açığa çıkarır
– Tıkanıklıkları açar
– Akışkanlık sağlar
– İçeriğini ifade etmenizi sağlar

Bir insanla beraberken cinsel çakranızı dahil ettiğiniz çakra birleşimlerinde seçtiğiniz çakra seviyesinde o kişiyle bağ kurabilirsiniz. Örnek olarak bir kişiyle sezgisel seviyede empati kurmak istiyorsanız Cinsel çakra ve 3. Gözü beraber çalıştırabilirsiniz.

manipura

 

  • Mide (Manipura) çakrası ile yaptığınız birleşimlerde diğer çakrayı

– Düzenler
– İstenmeyen enerjileri tespit ve teşhis eder
– Besler
– Güçlendirir
– Koruyucu alan oluşturursunuz

Mide çakra ile birleşime giren çakraya göre auranızı belirlemiş olursunuz, auranızın belli bir şekilde işlev kazanmasını sağlar. Bunu Çakraların Auraya etkileri adlı konuda daha da detaylandırdım.

anahata11

  • Kalp (Anahata) Çakrası ile yaptığınız birleşimlerde diğer çakrayı

– Dengeler
– Şifalandırır
– Temizler
– Sevgi enerjisi yükler
– Blokajları açarsınız

Kalp çakrası ikili kombinasyonlara üçüncü olarak eklendiğinde diğer çakraların birbirleri ile uyum içinde iletişime girmesini sağlar. Örnek olarak duygularınız ve düşünceleriniz birbirlerinden tutarsızsa veya kopuksa, Cinsel – Mide – Kalp çakrasını beraber çalıştırabilirsiniz.

photo31-1077x1024

  • Boğaz çakrası ile yaptığınız birleşimleri diğer çakrayı

– Sakinleştirir
– Arındırır
– Sübtil seviyeye geçiş
– Kozmik enerji ile besler

Boğaz çakra ile bir diğer çakranın içindeki duygu ve düşünceleri dile getirmeniz çok kolaydır. Boğaz çakrasının gücünden daha etkili şekilde yararlanmak için Ujjayi Pranayama adlı nefes tekniğini kullanabilirsiniz.

ajna-chakra

  • 3. Gözünüz ile yaptığınız birleşimlerde diğer çakrayı

– Yönetir
– Okursunuz yani o çakradan bilgi alırsınız

Ajna çakra enerji bedeninizde ve benliğinizde olan biteni algıladığınız ve yönettiğiniz kumanda merkezinizdir. Ajna çakranın yukarıda saydığım özelliklerinin yanı sıra onu bir Koz kart olarak görebilirsiniz. Diğer çakraların özelliklerinin büyük bir kısmını yapabilirsiniz.

chakra-mandala-sahasrara-chakra-sarah-niebank-hoffman

  • Taç Çakra ile yapılan birleşimlerde diğer çakrayı

– Yükseltir
– Aktifleştirir
– Ruhsal enerji ile besler
– Dönüştürür
– Temizlersiniz

Taç çakranın enerjisi ile niyetiniz neyse onu yapabilirsiniz. Ancak Taç çakraya çok uzun süre odaklanmak özellikle arınma süreçlerinden geçilmemişse tehlikelidir. Kundalini enerjisi açık bir taç çakra olduğu zaman bir engelle karşılaştığı zaman çok şiddetlenir ve bu istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s